Ukraińskie wojsko przybyło do Wielkiej Brytanii, aby rozpocząć szkolenie na brytyjskich działach samobieżnych AS-90.

Jak poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii w mediach społecznościowych, w ten weekend ukraińskie wojsko przybyło do Wielkiej Brytanii, aby rozpocząć szkolenie na brytyjskich działach samobieżnych AS-90.

Wiadomo, że ukraińscy żołnierze zostaną przeszkoleni w obsłudze 30 obiecanych Ukrainie samobieżnych instalacji artyleryjskich. Obecnie nie wiadomo na pewno, jaka dokładnie liczba żołnierzy przejdzie szkolenie i jak długo ono potrwa.

Brytyjski rząd ogłosił w połowie stycznia, że Wielka Brytania przekaże Ukrainie samobieżne haubice 155 mm AS-90. Oczekuje się, że do Ukrainy zostanie wysłanych około 30 AS-90, które są dużymi działami samobieżnymi, obsługiwanymi przez pięciu żołnierzy.

Premier Rishi Sunak powiedział, że koncentruje się na jak najszybszym dotarciu brytyjskiego sprzętu na Ukrainę. „W ramach tych wysiłków ukraińscy żołnierze rozpoczęli już w tym tygodniu szkolenie na czołgach Challenger 2 w Wielkiej Brytanii” – dodał premier.

Obaj przywódcy zgodzili się, że ważne jest, aby partnerzy międzynarodowi przyspieszyli pomoc dla Ukrainy, aby pomóc wykorzystać okazję do odepchnięcia sił rosyjskich, a także zastanowić się, w jaki sposób mogliby wesprzeć długoterminowe zdolności ukraińskich sił zbrojnych.

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii zwraca uwagę na znaczące i szybkie postępy ukraińskich żołnierzy w opanowaniu przekazywanych Siłom Zbrojnym Ukrainy czołgów Challenger 2.

„W tym tygodniu załogi czołgów Sił Zbrojnych Ukrainy szybko opanowały sterowanie potężnym Challengerem 2. Wielka Brytania dostarcza Ukrainie czołgi Challenger 2, aby pomóc im w obronie ojczyzny i odzyskaniu terytorium” – napisało Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii na Twitterze.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz