Tłum zwolenników Saakaszwilego chciał przejąć budynek na hasło byłego prezydenta Gruzji. Atak został odparty.

W niedzielę 17 grudnia na ulicach Kijowa doszło do walk pomiędzy demonstrantami z policją. Zgodnie ze swoimi zapowiedziami Micheil Saakaszwili zwołał kolejny „Marsz za impeachment”. Za ich pomocą chce zmusić prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę do odejścia ze stanowiska.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Były prezydent Gruzji oskarża rządzącego Ukrainą Poroszenkę o korupcję i odwrócenie się od obywateli. Zwolennicy Saakaszwielgo zbierają się na Majdanie Niezależności w Kijowie. To z tamtego miejsca poprowadzono ich w niedzielę do kolejnego zrywu. Demonstranci maszerowali pod ukraińskimi i banderowskimi flagami.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: Saakaszwili został zatrzymany [+VIDEO / FOTO]

Zaraz idziemy stąd do Pałacu Październikowego i tam będzie sztab naszej koordynacyjnej rady, żeby już nas nie ganiali w nocy po namiotach – krzyczał Saakaszwili do swoich zwolenników. Wśród nich znaleźli się nie tylko członkowie jego nowej partii – Ruchu Nowych Sił, ale także Ukraińcy, rozczarowani polityką prezydenta.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Demonstranci zostali jednak zatrzymani przez kordon policji broniących dostępu do Pałacu Październikowego. W trakcie starć rozpylono gaz i odepchnięto szturmujących ludzi. Większość demonstrantów powróciła na Majdan Niezależności.

Kresy.pl / unian.info

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz