Ośrodek w Bambergu w północnej Bawarii wyglądający jak skrzyżowanie koszar z luksusowym więzieniem może być powielany w całym kraju.

Aby wejść do ośrodka w Bambergu należy przejść przez portiernię przypominającą wartownię w koszarach. Bamberski ośrodek został umieszczony w dawnych koszarach armii USA. Koszary te są małym miasteczkiem z kinem supermarketem i klubem. Ośrodek jest otoczony płotem z siatki i drutem kolczastym, a pilnowany jest przez całą dobę przez strażników.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wzorcowa jednostka mieszkalna dla imigrantów w ośrodku składa się z czterech sypialni, wspólnego pokoju wielofunkcyjnego, kuchni, toalety i łazienki. W jednej takiej jednostce może mieszkać do 16 osób. Staramy się łączyć ludzi pochodzących z jednego kręgu kulturowego, mówiących tym samy językiem i wyznających tę samą religię. Rodziny otrzymują odrębne mieszkania – tłumaczy Stefan Krug, kierownik wydziału ds. azylowych w rejencji Górna Frankonia.

CZYTAJ TAKŻE: Atak na ośrodek dla imigrantów w Niemczech. Nieznani sprawcy wrzucili na jego teren granat ręczny.

Dla uchodźców przygotowano także gigantyczną stołówkę, mogącą pomieścić do tysiąca osób. Kuchnia podaje dania spełniające wymogi halal czy potrawy wegańskie.

Jeszcze przed rozpoczęciem zakończonych niepowodzeniem, rozmów na temat utworzenia tzw. koalicji jamajskiej partie CDU i CSU uzgodniły, że polityka rządu będzie dążyła ku tworzeniu dużych ośrodków dla imigrantów, przypominających pod każdym względem ten z Bambergu.

Kresy.pl / onet.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz