Prezydent Rosji podziękował w niedzielę w rozmowie telefonicznej prezydentowi USA za informacje wywiadowcze od CIA.

W komunikacie służb prasowych Kremla można przeczytać, że dzięki tym informacjom rosyjskie służby mogły zapobiec planowanemu atakowi na Sobór Kazański w Petersburgu i w innych miejscach w tym mieście oraz zatrzymać przestępców.

Władimir Putin nie tylko podziękował Trumpowi, ale także zapewnił, że w przypadku otrzymania przez rosyjskie służby informacji o zagrożeniach terrorystycznych dotyczących USA i ich obywateli, zostaną one niezwłocznie przekazane stronie amerykańskiej partnerskimi kanałami.

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjskie FSB zatrzymało pięć osób wspierających finansowo ISIS

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przekazała w piątek informację o aresztowaniu siedmiu dżihadystów z związanych z tak zwanym Państwem Islamskim, którzy planowali ataki terrorystyczne w Rosji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według rosyjskich służb, terroryści z tzw. Państwa Islamskiego zostali areszotwani w środę i czwartek w Petersburgu. W mieście tym miało dojść do serii zamachów terrorystycznych w ten weekend.

Kresy.pl / interia.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz