Ukraińska armia otrzyma w bieżącym roku uzbrojenie i sprzęt wojskowy o wartości ponad 360 mln dolarów, w tym 3,3 tys. systemów rakietowo-artyleryjskich i 10 mln sztuk amunicji, w ramach realizacji zamówień z 2020 roku.

Jak podała we wtorek służba prasowa ukraińskiego ministerstwa obrony, szef resortu, minister Andrij Taran poinformował, że w tym roku oczekuje się dostarczenia uzbrojenia i sprzętu wojskowego wartości ponad 10 mld hrywien, czyli 361,4 mln dolarów. Dostawy te mają zostać zrealizowane jako realizacja ubiegłorocznych, państwowych zamówień obronnych.

„Zamówienia złożone w 2020 roku (zawarte kontrakty) już pozwalają Siłom Zbrojnym Ukrainy otrzymać w tym roku 10 mln sztuk amunicji, 3 300 systemów rakietowo-artyleryjskich, 2 700 środków rozpoznania i obserwacji, ponad 320 pojazdów samochodowych, około 60 transporterów i innych pojazdów opancerzonych, około 40 bezzałogowców latających oraz sześć samolotów” – powiedział Taran.

Przeczytaj: Ministerstwo Obrony Ukrainy podpisało kontrakt na zakup systemów przeciwokrętowych Neptun

Czytaj także: Ukraina chce zamówić nowe drony Bayraktar TB2. Mają pomóc w obronie wybrzeża

Ukraiński minister dodał, że procedury zakupowe kontraktów zakupowych są realizowane w zgodzie z dotychczasowym ustawodawstwem. Obecnie trwa proces regulowania podstaw prawnych dla zapewnienia wykonania norm wynikających z nowej ustawy dotyczącej zakupów obronnych.

Czytaj także: W 2020 roku ukraińska armia otrzymała ponad 200 bojowych wozów piechoty wyremontowanych w Żytomierzu

Jak pisaliśmy, niedawno ukraińskie ministerstwo obrony przyznało, że nie ma pieniędzy na realizację opracowanej w ubiegłym roku wizji rozwoju ukraińskiego lotnictwa wojskowego w perspektywie najbliższych 15 lat, w tym na myśliwce generacji 4++.

Unian / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply