Według strony ukraińskiej, siły rosyjskie po raz pierwszy od rozpoczęcia wojny użyli do bombardowania bombowców strategicznych Tu-22M3. Zaatakowano Mariupol.

W piątek podczas konferencji prasowej rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony, Ołeksandr Motuzianyk powiedział, że podczas walk o Mariupol Rosjanie użyli bombowców strategicznych Tu-22M3. Zaznaczył, że to pierwszy przypadek od początku wojny, gdy Rosja użyła tych samolotów do ataku.

„Po raz pierwszy od początku rosyjskiej agresji przeprowadzono ataki bombowe z użyciem bombowców dalekiego zasięgu Tu-22M3. Ten nalot miał miejsce na Mariupol” – zaznaczył rzecznik.

Ponadto, w sieci pojawiło się nagranie z drona, które rzekomo pokazuje bombardowanie zakładów „Azowstal” przez bombowce Tu-22M3.

Przeczytaj: Rosja zaatakowała rakietami Kalibr zakłady na obrzeżach Kijowa, grozi kolejnymi atakami

Czytaj także: Rosyjskie bombowce Tu-22m3 kolejny raz patrolują granice Białorusi

Motuzianyk powiedział, że Rosjanie w dalszym ciągu koncentrują się na przygotowaniu do ataku na wschód Ukrainy, ustanowieniu kontroli nad terytoriami obwodów donieckiego i ługańskiego oraz na zabezpieczeniu tzw. lądowego korytarza, łączącego właściwe terytorium rosyjskie z Krymem.

„Obecnie Federacja Rosyjska kończy tworzenie zgrupowania uderzeniowego we wschodniej części strefy operacyjnej” – powiedział rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony. Dodał, że siły rosyjskie okazują największa aktywność w słobożańskim i donieckim regionie operacyjnym.

Zaznaczono też, że w Mariupolu wciąż trwają walki w rejonie kombinatu metalowego „Azowstal” i w strefie portowej.

Unian / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz