Stowarzyszenie KoLiber poinformowało, że jego facebookowy profil został zablokowany po zamieszczeniu wpisu przypominającego o 81. rocznicy niemieckiej agresji na Polskę. Wpis był opatrzony słynnym zdjęciem niemieckich żołnierzy wyłamujących polski szlaban graniczny, za publikację którego Facebook szykanował również nasz portal.

O blokadzie nałożonej przez amerykańską korporację KoLiber powiadomił na Twitterze prezentując zrzut ekranu z komunikatem o treści “Nie możesz publikować ani komentować przez 30 dni”. Facebook dodał w powiadomieniu, że blokada wynika z zamieszczenia treści “niezgodnych ze Standardami Społeczności”. Komunikat dotyczył postu zilustrowanego słynnym zdjęciem niemieckich żołnierzy wyłamujących w 1939 roku polski szlaban graniczny.

Stowarzyszenie podkreśliło, że jego post upamiętniał rocznicę wybuchu II wojny światowej.

“Mamy bana na miesiąc. Za nic. To mało śmieszny żart, zważywszy na to, że fanpage’e typu +Stop Bzdurom+ działają bez problemów…” – napisał KoLiber na Twitterze prosząc o nagłośnienie sprawy.

Przypomnijmy, że w lipcu 2019 roku Facebook za publikację tego samego zdjęcia ukrył jeden z artykułów naszego portalu, przy czym zrobił to ponad 4 lata po publikacji. Jednocześnie zagrożono likwidacją całego naszego fanpage’a na Facebooku. Zdaniem korporacji zdjęcie “łamało standardy społeczności”. Po tym jak poinformowaliśmy o tym akcie cenzury firma przywróciła usuniętą fotografię i przeprosiła za pomyłkę.

Wcześniej Facebook usunął zdjęcie jednej z produkowanych przez nas koszulek patriotycznych, ponieważ zdaniem moderatorów XVI-wieczny wizerunek feniksa powstającego z popiołów oraz napis „Polonia Restituta” to treści o charakterze „erotycznym”. Ponadto, jak informowaliśmy, na przełomie maja i czerwca 2019 roku Facebook ściął niemal do zera zasięgi naszych postów.

Wpis Stowarzyszenia KoLiber, który nie spodobał się Facebookowi, jest widoczny w tym serwisie. Jak poinformował nas wiceprezes stowarzyszenia Maciej Antczak, sprawa blokady jest obecnie wyjaśniana.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: Facebook, Twitter i Google są kontrolowane przez radykalną lewicę. Trzeba to zmienić

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply