Stowarzyszenie KoLiber poinformowało, że jego facebookowy profil został zablokowany po zamieszczeniu wpisu przypominającego o 81. rocznicy niemieckiej agresji na Polskę. Wpis był opatrzony słynnym zdjęciem niemieckich żołnierzy wyłamujących polski szlaban graniczny, za publikację którego Facebook szykanował również nasz portal.

O blokadzie nałożonej przez amerykańską korporację KoLiber powiadomił na Twitterze prezentując zrzut ekranu z komunikatem o treści „Nie możesz publikować ani komentować przez 30 dni”. Facebook dodał w powiadomieniu, że blokada wynika z zamieszczenia treści „niezgodnych ze Standardami Społeczności”. Komunikat dotyczył postu zilustrowanego słynnym zdjęciem niemieckich żołnierzy wyłamujących w 1939 roku polski szlaban graniczny.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Stowarzyszenie podkreśliło, że jego post upamiętniał rocznicę wybuchu II wojny światowej.

„Mamy bana na miesiąc. Za nic. To mało śmieszny żart, zważywszy na to, że fanpage’e typu +Stop Bzdurom+ działają bez problemów…” – napisał KoLiber na Twitterze prosząc o nagłośnienie sprawy.

Przypomnijmy, że w lipcu 2019 roku Facebook za publikację tego samego zdjęcia ukrył jeden z artykułów naszego portalu, przy czym zrobił to ponad 4 lata po publikacji. Jednocześnie zagrożono likwidacją całego naszego fanpage’a na Facebooku. Zdaniem korporacji zdjęcie „łamało standardy społeczności”. Po tym jak poinformowaliśmy o tym akcie cenzury firma przywróciła usuniętą fotografię i przeprosiła za pomyłkę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniej Facebook usunął zdjęcie jednej z produkowanych przez nas koszulek patriotycznych, ponieważ zdaniem moderatorów XVI-wieczny wizerunek feniksa powstającego z popiołów oraz napis „Polonia Restituta” to treści o charakterze „erotycznym”. Ponadto, jak informowaliśmy, na przełomie maja i czerwca 2019 roku Facebook ściął niemal do zera zasięgi naszych postów.

Wpis Stowarzyszenia KoLiber, który nie spodobał się Facebookowi, jest widoczny w tym serwisie. Jak poinformował nas wiceprezes stowarzyszenia Maciej Antczak, sprawa blokady jest obecnie wyjaśniana.

CZYTAJ TAKŻE: Trump: Facebook, Twitter i Google są kontrolowane przez radykalną lewicę. Trzeba to zmienić

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz