Przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej zawnioskowali do ministra finansów o wydłużenie terminów zwrotów podatków. Zdaniem niektórych ekspertów zmiana może wpłynąć negatywnie na działalność firm.

Rada Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ Solidarność złożyła do Ministerstwa Finansów wniosek, w kwestii działań dotyczących okresu epidemii – podała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa (PAP). Wewnątrz wniosku znalazł się m.in. przepis wydłużający termin przewidziany na zwroty podatków.

Jak informuje PAP, zdaniem Jolanty Nowickiej, dyrektor departamentu doradztwa podatkowego w PKF Consult, przedsiębiorcy oczekują obecnie głównie wsparcia ze strony rządu. Jej zdaniem czasowe przedłużenie ustawowych terminów zwrotów podatków, zwłaszcza podatku VAT, może stanowić zagrożenie dla istnienia wielu firm.

Nowicka podkreśla, że urząd skarbowy  zobligowany jest do dokonania zwrotu podatku VAT w terminie 25 dni, licząc od dnia złożenia przez podatnika deklaracji, jedynie po spełnieniu określonych warunków. Zaznacza także, że czasowe przedłużenie terminów, które i tak są już długie, zwłaszcza w obecnej sytuacji, mogłoby spowodować przyśpieszenie utraty płynności finansowej, która wisi nad przedsiębiorcami.

Zobacz także: Rządowa “Tarcza Antykryzysowa” w rzeczywistości trzy razy mniejsza? “To kreatywna księgowość”

pap / fakty.interia.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply