Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało w sobotę o wystrzeleniu hipersonicznego pocisku manewrującego Cyrkon z Morza Barentsa do celu znajdującego się na Morzu Białym.

Jak poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo obrony, załoga fregaty admirał Gorszkow wystrzeliła naddźwiękowy pocisk manewrujący Cyrkon z Morza Barentsa do celu znajdującego się na Morzu Białym.

„Dzisiaj fregata Projektu 22350, admirał Gorszkow, wystrzeliła naddźwiękowy pocisk manewrujący Cyrkon na pozycję docelową na Morzu Białym z Morza Barentsa” – podało ministerstwo.

Resort zauważył, że strzelanie było częścią testowania nowych rodzajów broni. „Według obiektywnych danych kontrolnych, hipersoniczny pocisk manewrujący Cyrkon z powodzeniem uderzył w cel morski znajdujący się w odległości około 1000 km” – podało ministerstwo.

Tuż przed agresją na Ukrainę, Rosjanie przeprowadzili ćwiczenia, jak podano, „okręty wojenne i okręty podwodne Floty Północnej i Czarnomorskiej wystrzeliły pociski manewrujące Kalibr i pocisk hipersoniczny Cyrkon przeciwko celom morskim i naziemnym.

W marcu 2021 roku podano, że w ramach modernizacji rosyjskie, wielozadaniowe okręty podwodne Projektów 949A i 971 zostaną uzbrojone w rakiety manewrujące Kalibr i rakiety przeciwokrętowe Oniks, a także, podobnie jak nowsze jednostki Projektu 885, w rakiety hipersoniczne Cyrkon.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply