Nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ma się odbyć jutro. Jego tematem będzie fatalna sytuacja humanitarna w toczonym przez wewnętrzny konflikt i saudyjskie bombardowania Jemenie.

Rosja nie ukrywa, że będzie postulować na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa narzucenie skupionej wokół Arabii Saudyjskiej koalicji bombardującej Jemen „humanitarnej pauzy” – jak wyraził się rzecznik prasowy przedstawicielstwa Rosji przy ONZ Aleksiej Zajcew. Posiedzenie ma się rozpocząć jutro o godzinie 18.

W dniu dzisiejszym intensywne walki toczyły się w położonym na południowym wybrzeżu mieście Aden. Stronnikom zbiegłego prezydenta Mansura Hadiego udało się wyprzeć bojowników szyickich Huthi z terenu siedziby zajmowanej niedawno przez wygnanego przez Huthich prezydenta. Odepchnięcie szyickich bojowników udało się głównie dzięki wsparciu z powietrza ze strony Saudyjczyków, którzy mieli też dzisiaj dokonywać zrzutów zaopatrzenia dla oddziałów wiernych wobec Mansura Hadiego. Huthi nie zostali jednak wyparci z miasta i nadal zajmują pozycje w centrum Adenu.

aljazeera.com/kp.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz