Rosja rozpocznie opracowywanie „następcy” systemów Iskander

Rosja przygotowała grunt pod opracowanie nowej broni, która ma zastąpić taktyczny system rakietowy Iskander – powiedział w czwartek w wywiadzie dla gazety Rossijskaja Gazeta szef rosyjskich sił rakietowych i artylerii generał broni Michaił Matwiejewski.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Tass, w wywiadzie dla Rossijskajej Gazety szef rosyjskich sił rakietowych i artylerii generał broni Michaił Matwiejewski poinformował, że Rosja przygotowała grunt pod opracowanie nowej broni, która ma zastąpić taktyczny system rakietowy Iskander.

Zobacz też: Media: Armenia użyła systemów Iskander przeciwko siłom Azerbejdżanu [+VIDEO]

„Iskander-M przez długi czas będzie spełniał współczesne wymagania i pozostanie podstawową bronią dla sił rakietowych i artylerii co najmniej do 2030 roku. Jeśli chodzi o broń przyszłą, można powiedzieć, że już dziś dostępne są dość istotne podstawy naukowe dla jej rozwoju” – powiedział generał.

„Taktyczny system rakietowy Iskander-M jest wyjątkowy, a jego ulepszony potencjał został wykorzystany w mniej niż połowie” – podkreślił.

Rosja prowadzi obecnie prace naukowe nad koncepcją zaawansowanego uzbrojenia artyleryjskiego i rakietowego. Równocześnie podejmowane są wysiłki w celu ulepszenia możliwości istniejących systemów uzbrojenia. Generał powiedział, że dziś rosyjskie oddziały artyleryjskie otrzymają zmodernizowane zestawy rakiet średniego kalibru Tornado-G i zmodernizowane wyrzutnie Tornado-S.

Zobacz też: Rosja przeprowadziła ćwiczenia Iskanderów [+Video]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Taktyczny system rakietowy Iskander-M jest przeznaczony do uderzania przeciwnika w małe cele z odległości do 500 km: wyrzutnie rakiet, systemy rakiet wielokrotnego startu, artylerie dalekiego zasięgu, samoloty i helikoptery na lotniskach, posterunki dowodzenia i łączność ośrodki łączności.

Wyrzutnie rakiet Iskander-M stacjonują w obwodzie kaliningradzkim graniczącym z Polską. Są uważane za najnowocześniejszy system rakietowy krótkiego zasięgu. Oficjalnie wystrzeliwane przez nie pociski mają według Rosjan zasięg 380-499 kilometrów. Mogą przenosić głowice z ładunkiem jądrowym.

Kresy.pl/Tass

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz