Taktyczne systemy rakietowe Iskander i wyrzutnie rakiet Tornado-S odbyły w tym tygodniu ćwiczenia w południowym regionie obwodu astrachańskiego – poinformowała agencja prasowa Tass. W ćwiczeniach wzięli udział generałowie i oficerowie rosyjskiego centralnego dowództwa wojskowego.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass systemy rakietowe Iskander i wyrzutnie rakiet Tornado-S wzięły udział w ćwiczeniach na poligonie w południowych regionie obwodu astrachańskiego. Pierwszy raz o ćwiczeniach poinformowało we wtorek rosyjskie ministerstwo obrony.

Według oświadczenia ćwiczenia z oddziałami rakietowymi i artyleryjskimi zostały przeprowadzone w celu treningu prowadzenia potężnych ataków rakietowych.

Zobacz też: Udane testy ogniowe prototypu zmodernizowanej białoruskiej „Osy” [+VIDEO/+FOTO]

Jak podało biuro prasowe, manewry miały charakter specjalnego ćwiczenia terenowego, mającego na celu zbadanie doświadczeń związanych ze stosowaniem i obsługą zaawansowanych systemów artyleryjskich.

„Ćwiczenie polowe pod dowództwem rosyjskich oddziałów rakietowych i generała artylerii Michaiła Matwiejewskiego zgromadzi generałów i oficerów centralnego dowództwa wojskowego, dowódców oddziałów rakietowych i artylerii okręgów i formacji wojskowych, dowódców jednostki artylerii rakietowej, szefów ośrodków szkoleniowych, specjalistów z organizacji badawczych Ministerstwa Obrony oraz kadrę kierowniczą i dydaktyczną Wojskowej Akademii Artylerii” – przekazano we wtorek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Taktyczny system rakietowy Iskander-M jest przeznaczony do rażenia przeciwnika o małych rozmiarach na odległość do 500 kilometrów. Może eliminować wyrzutnie rakiet, artylerię dalekiego zasięgu, samoloty i helikoptery na lotniskach, posterunki dowodzenia i ośrodki łączności.

Zobacz też: Amerykańska armia ujawniła nagranie z testu naddźwiękowego pocisku

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply