Taktyczne systemy rakietowe Iskander i wyrzutnie rakiet Tornado-S odbyły w tym tygodniu ćwiczenia w południowym regionie obwodu astrachańskiego – poinformowała agencja prasowa Tass. W ćwiczeniach wzięli udział generałowie i oficerowie rosyjskiego centralnego dowództwa wojskowego.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass systemy rakietowe Iskander i wyrzutnie rakiet Tornado-S wzięły udział w ćwiczeniach na poligonie w południowych regionie obwodu astrachańskiego. Pierwszy raz o ćwiczeniach poinformowało we wtorek rosyjskie ministerstwo obrony.

Według oświadczenia ćwiczenia z oddziałami rakietowymi i artyleryjskimi zostały przeprowadzone w celu treningu prowadzenia potężnych ataków rakietowych.

Zobacz też: Udane testy ogniowe prototypu zmodernizowanej białoruskiej „Osy” [+VIDEO/+FOTO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podało biuro prasowe, manewry miały charakter specjalnego ćwiczenia terenowego, mającego na celu zbadanie doświadczeń związanych ze stosowaniem i obsługą zaawansowanych systemów artyleryjskich.

„Ćwiczenie polowe pod dowództwem rosyjskich oddziałów rakietowych i generała artylerii Michaiła Matwiejewskiego zgromadzi generałów i oficerów centralnego dowództwa wojskowego, dowódców oddziałów rakietowych i artylerii okręgów i formacji wojskowych, dowódców jednostki artylerii rakietowej, szefów ośrodków szkoleniowych, specjalistów z organizacji badawczych Ministerstwa Obrony oraz kadrę kierowniczą i dydaktyczną Wojskowej Akademii Artylerii” – przekazano we wtorek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Taktyczny system rakietowy Iskander-M jest przeznaczony do rażenia przeciwnika o małych rozmiarach na odległość do 500 kilometrów. Może eliminować wyrzutnie rakiet, artylerię dalekiego zasięgu, samoloty i helikoptery na lotniskach, posterunki dowodzenia i ośrodki łączności.

Zobacz też: Amerykańska armia ujawniła nagranie z testu naddźwiękowego pocisku

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz