Rzecznik ukraińskiego lotnictwa wojskowego Jurij Ihnat skomentował w niedzielę atak dronów na zakłady wojskowe w Iranie. Oświadczył, że incydent jest „rezultatem polityki” Teheranu. Wyraził nadzieję na zmianę kierunku tej polityki.

Jurij Ihnat wyraził opinię, że incydent jest „rezultatem polityki” Teheranu. „To, co dzieje się w Iranie, można nazwać jedynie rezultatem ich polityki. Może skierują wsparcie dla krajów terrorystycznych w inny sposób i nie będą pomagać Rosji w popełnianiu zbrodni” – powiedział, cytowany przez agencję Ukrinform.

„Wiemy, że Rosja chce zdobyć od nich broń, której jej brakuje – są to pociski balistyczne, drony szturmowe. Iran też wie, czego chce od Rosji. Poza tym Rosja obiecała im już samoloty. Iran ma też wrogów w regionie. Miejmy nadzieję, że ten kraj zmieni swój wektor polityczny na bardziej cywilizowany”- dodał.

Jak informowaliśmy, zakład wojskowy w Isfahanie, trzecim do co wielkości mieście Iranu, był w sobotę wieczorem celem ataku dronów.

„Jeden z (dronów) został trafiony przez… obronę przeciwlotniczą, a dwa pozostałe wpadły w pułapki obronne i eksplodowały. Na szczęście ten nieudany atak nie spowodował utraty życia i spowodował niewielkie uszkodzenia dachu zakładu” — poinformował resort obrony Iranu. „Atak nie wpłynął na nasze instalacje i misję… a takie ślepe działania nie będą miały wpływu na kontynuację postępu kraju” – dodano.

Zobacz także: Der Spiegel: Irańskie pociski balistyczne dla Rosji zagrażają Ukrainie

ukrinform.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz