Podarowanie stroju komunijnego to nie tylko dobry uczynek, ale także okazja do nawiązania kontaktów z obdarowanymi.

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski prowadzi zbiórkę niepotrzebnych strojów komunijnych, które zostaną wysłane katolikom w Kazachstanie, Rosji, na Ukrainie i Białorusi oraz w rumuńskiej Bukowinie.

W Polsce zakończył się już czas I Komunii św. i ich rocznic. Często stroje pierwszokomunijne, alby i komże pozostają w domach i nie zostaną już nigdy użyte. Tymczasem w wielu parafiach za wschodnią granicą takich strojów brakuje. Często wierni zdobywają je w wielkich trudnościach. Naszym pragnieniem jest, by Polacy podzielili się tymi strojami z rodzinami, które rzeczywiście ich potrzebują. – powiedział Naszemu Dziennikowi ks. Leszek Kryża TChr, dyrektor Zespołu.

Jak przekonuje ks. Kryża, przekazanie stroju to nie tylko dobry uczynek, ale także okazja do nawiązania kontaktu z katolikami na Wschodzie. Osoby czy parafie przekazujące stroje mogą dołączyć do nich listy ze zwrotnym adresem skierowane do odbiorców daru, co da im możliwość przysłania podziękowań, odwzajemnienia się i być może nawiązania dalszych relacji.

Pomysł wysłania co najmniej 200-300 kompletów strojów za wschodnią granicę narodził się podczas uroczystości komunijnych w maju tego roku. „Byłem zauroczony jak to wszystko ładnie wygląda. I tak sobie pomyślałem, że dobrze by było gdyby te stroje, które może już nie będą używane miały swoje drugie życie za naszą wschodnią granicą” – opowiada ks. Kryża.

Stroje na Wschodzie mogą przydać się jeszcze w tym roku, ponieważ komunie odbywają się tam w różnych terminach, czasem gdy uzbiera się odpowiednia grupa dzieci.

Jak podaje RMF FM, stroje komunijne można wysyłać lub przynosić do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przy Skwerze Kard. S. Wyszyńskiego 6, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

CZYTAJ TAKŻE: Polacy po raz kolejny wesprą Kościół na Wschodzie

Kresy.pl / Nasz Dziennik / RMF FM

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply