Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska została wypisana ze szpitala, do którego trafiła po zdiagnozowaniu u niej obustronnego zapalenia płuc powiązanego z zarażeniem koronawirusem.

Jak podało Biuro Prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska została wyleczona z zarażenia koronawirusem i w piątek opuściła szpital. Żona Wołodymyra Zełenskiego „czuje się dobrze i jest szczęśliwa, że może być znowu z rodziną” – podano w komunikacie. Jak zaznaczono, pomimo zwalczenia koronawirusa Zełenska wciąż wymaga leczenia zapalenia płuc i będzie przechodziła terapię w domu.

O wykryciu koronawirusa u Ołeny Zełenskiej poinformowano w piątek 12 czerwca. Żona ukraińskiego prezydenta informowała wówczas, że czuje się dobrze, ale przebywa w izolacji i jest leczona ambulatoryjnie. Cztery dni później poczuła się gorzej i stwierdzono u niej dwustronne wielosegmentowe zapalenie płuc o umiarkowanym nasileniu. Jej stan określono jako stabilny. Zełenska trafiła do szpitala. Biuro Prezydenta informowało, że chora nie wymagała podawania tlenu.

Testy na obecność koronawirusa u prezydenta Wołodymyra Zeleńskiego oraz dzieci pary prezydenckiej dały wynik ujemny. Jak podawano, Zełenski codziennie przechodził test na obecność koronawirusa. Z powodu choroby żony Zełenski przeszedł na „szczególny tryb” pracy. Ograniczono krąg osób mających osobisty kontakt z prezydentem, odwołano jego robocze wizyty poza ukraińską stolicą. Wszystkie narady Zełenski odbywał za pośrednictwem wideokonferencji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od początku epidemii do 3 lipca na Ukrainie koronawirusem zaraziło się 46 763 osób, z czego 1 212 zmarło a 20 558 wyzdrowiało. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 876 nowych przypadków zakażenia. Najgorsza sytuacja panuje w obwodzie lwowskim, w którym zachorowało dotąd 5883 osób, z czego 153 w ciągu ostatniej doby. Jak podaje portal Zaxid.net, zapełnienie lwowskich szpitali chorymi na koronawirusa sięga 95 proc.

Kresy.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz