Hospitalizowano zarażoną koronawirusem żonę prezydenta Ukrainy

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska została przyjęta do jednego z kijowskich szpitali – poinformowało we wtorek Biuro Prezydenta Ukrainy. Hospitalizacja żony ukraińskiego prezydenta ma związek ze stwierdzonym u niej w piątek zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2.

W komunikacie Biura Prezydenta Ukrainy, który zamieszczono w mediach społecznościowych, napisano, że u Zełenskiej stwierdzono dwustronne wielosegmentowe zapalenie płuc o umiarkowanym nasileniu. Jej stan określono jako stabilny. Chora nie potrzebuje podawania tlenu.

Pierwsza dama Ukrainy przebywa teraz w izolacji pod nadzorem lekarzy.

Jak podkreślono, wykonane wczoraj testy na obecność koronawirusa u prezydenta Wołodymyra Zeleńskiego oraz dzieci pary prezydenckiej dały wynik ujemny.

Przypomnijmy, że w piątek, już po wykryciu u niej koronawirusa, Zełenska informowała, że czuje się dobrze, ale przebywa w izolacji, by nie narażać swojej rodziny i współpracowników. Pierwszą damę Ukrainy leczono do dzisiaj ambulatoryjnie.

Z powodu choroby żony Wołodymyr Zełenski przeszedł na „szczególny tryb” pracy, przy czym Biuro Prezydenta Ukrainy zaznaczało, że nie jest to samoizolacja ani kwarantanna, ponieważ „nie są one przewidziane w konstytucji”. Ograniczono krąg osób mających osobisty kontakt z prezydentem, odwołano jego robocze wizyty poza ukraińską stolicą. Wszystkie narady Zełenski odbywa za pośrednictwem wideokonferencji. Codziennie wykonuje się u niego test na obecność koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Do tej pory na Ukrainie koronawirusa wykryto u 32 476 ludzi. Zmarło 912 osób, wyzdrowiało 14 528. W ciągu ostatniej doby zmarło 11 osób, a koronawirusa wykryto u 666 osób. Najwięcej nowych zachorowań występuje na zachodzie kraju – w ciągu ostatniej doby w obwodzie lwowskim 139, rówieńskim 104 a wołyńskim 61.

Kresy.pl / Ukrinform

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz