Deputowana ukraińskiego parlamentu z ramienia partii Samopomoc Iryna Podolak poświęciła swój ostatni wpis na blogu na portalu Zaxid.net zabójstwu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jej zdaniem także Ukraińcy powinni wyciągnąć wnioski z tej tragedii.

Podolak uważa, że do takich „niekontrolowanych i niespodziewanych” tragedii, jaka stała się w Gdańsku, prowadzą „nienawiść, werbalna i fizyczna agresja, flirtowanie z radykałami, zależność mediów od koniunktury i władzy, która stara się zadowolić zmanipulowaną +ulicę+, lekceważenie praw człowieka i zagrożeń, które ekstremiści stwarzają na ulicach, stygmatyzowanie ludzi z innymi poglądami, lekceważenie publicznych przejawów ksenofobii, brak wolności akademickiej i bezkarność”.

Ukraińska deputowana uważa, że takie zjawiska występują również na Ukrainie. Wykorzystanie przez zabójcę Adamowicza plakietki dziennikarskiej przypomniało Irynie Podolak o ludziach, którzy jej zdaniem pod pozorem dziennikarstwa szukają „gorących” materiałów w Radzie Najwyższej Ukrainy.

Warto także, by Ukraińcy popatrzyli w lustro z naszymi marszami z pochodniami, ksenofobami i manipulatorami w roli „ekspertów” czy „lektorek” telewizyjnych, obojętnością dla przemocy wobec „nie takich”, deprecjacją, nękaniem inaczej myślących, graniem z radykalnymi organizacjami i całkowitą bezczynnością naszych „służb” – napisała Podolak. Jej zdaniem receptą na to są „pielęgnowanie dobra w społeczeństwie” i cywilizowana dyskusja na drażliwe tematy.

Swój wpis Podolak zakończyła pochwałą Pawła Adamowicza, którego nazwała człowiekiem godnym, wrażliwym na niesprawiedliwość i przyjaznym Ukrainie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Paweł Adamowicz nie żyje

Kresy.pl / zaxid.net

Ukraińska deputowana: zabójstwo Adamowicza to także lekcja dla Ukraińców
Oceń ten artykuł

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz