Płacąc spore sumy przemytnikowi ludzi grupa obywateli Ukrainy próbowała uniknąć poboru i wyemigrować na Węgry.

Służba pograniczna Ukrainy zatrzymała 37-letniego Węgra, który planował wywieźć z ukraińskiego terytorium trzech obywateli tego państwa. By opuścić ojczyznę trzech ukraińskich obywateli zapłaciło niedoszłemu przemytnikowi po 15 tys. dol. każdy, jak podał portal Daily News Hungary.

Według portalu, próbującymi opuścić Ukrainę było trzech poborowych. Tymczasem zgodnie z obecnymi przepisami opuszczać Ukrainy nie mogą mężczyźni zdolni do noszenia broni. Niedoszły przemytnik planował przewieźć ich swoim samochodem wcześniej zaopatrując w węgierskie dokumenty osobiste.

Sąd w Wynohradiwie zdecydował już, że zatrzymany obywatel Węgier trafi do aresztu tymczasowego na 60 dni. Może go opuścić za kaucją w wysokości 149 tys. hrywien czyli równowartości około 4,6 tys. euro. Podejrzany jest zagrożony na Ukrainie karą więzienia od 3 do 5 lat.

Węgierski portal przypomniał, że nawet były ukraiński prokurator generalny próbował uciec na Węgry. Rusłan Riaboszapka dotarł jednak tylko do granicy węgiersko-ukraińskiej. Pokazał pogranicznikom kserokopię dokumentu mówiącego, że ma troje dzieci, które są obywatelami francuskimi. Nie pozwolono mu jednak opuścić Ukrainy. Starszy oficer obecny na posterunku granicznym powiedział Riaboszapce, że nie może przejechać, ponieważ nie towarzyszyły mu żadne dzieci. Nie potrafił on także udowodnić posiadania dzieci z obywatelstwem Francji żadnym oryginalnym dokumentem.

Inny 18-letni obywatel Ukrainy próbował wjechać do Węgier karetką pogotowia. Lokalne serwisy informacyjne podają, że jego matka zaplanowała akcję wraz dwoma znajomych. Jej syn symulował złamanie nogi, twierdząc że musi udać się do szpitala na Węgrzech. Funkcjonariusze stwierdzili jednak, że mężczyźnie nic się nie stało. Kobieta i jej towarzysze zostali aresztowani.

dailynewshungary.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply