Julia Tymoszenko, faworytka wyborów prezydenckich na Ukrainie, zarzuciła urzędującemu prezydentowi Ukrainy stosowanie sztuczek mających umniejszyć jej szanse wyborcze. Zdaniem byłej premier Poroszenko chce sfałszować wybory.

Jak podaje strona internetowa partii „Batkiwszczyna”, o swoich obawach Tymoszenko powiedziała w piątek na wiecu w Żaszkowie w obwodzie czerkaskim przypominając, że wraz z innymi kandydatami podpisała memorandum o uczciwych wyborach i przeciwko fałszerstwom.

„Podpisaliśmy między opozycyjnymi siłami specjalną umowę. Wszystkie opozycyjne siły razem walczą z fałszerstwami, z rujnowaniem wyborów” – mówiła była premier. Przy okazji wbiła „szpilkę” w taktykę sztabu obecnego prezydenta. „Jeśli chcemy jako kraj odnieść sukces, cały naród musi się zjednoczyć, a nie tak jak zawsze przy wyborach, kiedy nas dzielą według kryteriów językowych, religijnych czy terytorialnych” – mówiła.

Liderka „Batkiwszczyny” zarzuciła urzędującemu prezydentowi stosowanie w kampanii „brudnych technologii”. Według niej chodzi o kupowanie głosów oraz zarejestrowanie 50 kandydatów na prezydenta (w rzeczywistości jest ich 44). Zdaniem Julii Tymoszenko sztab Poroszenki stoi za zarejestrowaniem kandydatury Jurija Tymoszenki, który ma odebrać jej głosy bardziej roztargnionych wyborców. Jurij Tymoszenko ma nawet imię odojcowskie (Wołodymyrowycz) takie samo jak jego bardziej znana konkurentka (przy czym imię odojcowskie Julii ma formę żeńską – Wołodymyriwna), co sprawi, że na kartach wyborczych ich pozycje będą wyglądać bardzo podobnie.

Julia Tymoszenko twierdziła nawet na wiecu w Żaszkowie, że po jej doniesieniach o „tych fałszerstwach” do MSW i osobiście do ministra Arsena Awakowa już wszczęto odpowiednie dochodzenia.

Przypomnijmy, że ukraińska Centralna Komisja Wyborcza zakończyła w piątek rejestrację kandydatów do startu w marcowych wyborach prezydenckich. Zarejestrowano rekordową liczbę 44 kandydatów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: mocna pozycja Julii Tymoszenko w kampanii prezydenckiej

Kresy.pl / ba.org.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz