Ołeksandr Turczynow, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy twierdzi, że państwo to dysponuje rakietami zdolnymi do zniszczenia Floty Czarnomorskiej.

Turczynow, po obaleniu Wiktora Janukowycza pełniący przez kilka miesięcy obowiązki prezydenta Ukrainy, a od 2014 r. do maja roku bieżącego sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony udzielił wywiadu portalowi Lb.ua. Odniósł się w nim do kwestii efektywnej kontroli jaką Rosjanie mają po aneksji Krymu nad Morzem Czarnym.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Kompleksowe rozwiązanie tego problemu – kompleks samobieżnych skrzydlatych rakiet „Neptun” stworzony w bardzo krótkim okresie. Nasze skrzydlate rakiety mogą zniszczyć okręty wojenne Federacji Rosyjskiej każdego typu, nie tylko na Morzu Czarnym i Azowskim ale i w portach ich bazowania. A w razie konieczności, w ciągu kilku minut zburzyć most, którym tak chwali się Rosja” – powiedział Turczynow, najwyraźniej odnosząc się do mostu łączącego terytorium Rosji z anektowanym Krymem.

Turczynow odwołał się do konstruowanych przez Ukraińców rakiet „Neptun” choć nie wiadomo, czy są on gotowe do bojowego użycia. Ukraiński minister obrony, Stepan Połtorak deklarował wcześniej, że testy tego nowego uzbrojenia zakończą się w 2019 r. ale na stan bojowy ukraińskiej armii wejdą one dopiero w roku 2020.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Na pogróżki Turczynowa odpowiedział już Rusłan Balbek, deputowany Dumy Państwowej Rosji wybrany na Krymie. „Starty [rakiet „Neptun”] my już widzieliśmy, ale efektów nie. Poza tym chce się spytać byłego głównego „obrońcy” Ukrainy czy on na serio myśli, że w przypadku wystrzelenia ukraińskich rakiet rosyjscy wojskowi będą obserwować ich lot z otwartą gębą?” – wypowiedź Balbeka cytuje telewizja RT.

ria.ru/tvzvezda.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz