Potężna ulewa zalała Odessę [+FOTO/+VIDEO]

Zalane ulice, powalone dziesiątki drzew, zerwane linie energetyczne, uszkodzone samochody – to efekt dwudniowych opadów deszczu i potężnej nawałnicy, która w nocy z soboty na niedzielę przeszła nad Odessą.

Jak podał lokalny portal „Dumskaja”, powołując się na Państwową Służbę Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, przez dwa ostatnie dni w Odessie spadła dwumiesięczna norma opadów. Kanalizacja miejsca nie była w stanie odprowadzić takiej ilości wody i ulice szybko zamieniły się w potoki. Opadom towarzyszył silny wiatr.

Na ulicy Dewołanowskiej potoki wody wyrwały studzienkę i zerwały nawierzchnię drogi. W rezultacie kamienie, ziemia i resztki asfaltu popłynęły na plac Mytny, zalewając zaparkowane samochody. Z powodu silnych opadów grunt usunął się także na ulicy Bankiwskiej.

Według informacji z godziny 10. w niedzielę, zanotowano powalonych 22 drzew. Upadające konary zerwały 14 linii energetycznych. Żywioł szalał nie tylko w Odessie – w całym obwodzie światła nie było w 25 miejscowościach.

We wsi Mołoga na południu obwodu odeskiego spływające potoki wody były tak silne i rwące, że spowodowały utonięcie mężczyzny. W sąsiedniej Semenowce woda zniosła z drogi samochód, którym jechały 3 osoby – zatrzymał się on dopiero na drzewach. W Biełgorodzie-Dniestrowskim pod samochodem osobowym załamał się asfalt, pod którym woda wymyła podłoże. Pojazd wpadł w dziurę o średnicy kilku metrów – jedna osoba trafiła do szpitala.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Potężna ulewa i zalane ulice we Lwowie [+VIDEO / +FOTO]

Kresy.pl / dymskaya.net / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz