Grupa samozwańczych “strażników” czasowo przejęła pilnowanie porządku na publicznym basenie w niemieckim mieście Rheinbad, na którym w ostatnich tygodniach dochodziło do zakłóceń porządku z udziałem osób o “północnoafrykańskim” wyglądzie. Interweniowała niemiecka policja. – donosi agencja dpa.

W ostatnich tygodniach basen w Rheinbad był trzykrotnie ewakuowany z powodu bójek, do których tam dochodziło. Niewielka liczba ochroniarzy nie była sobie w stanie poradzić z dziesiątkami młodych ludzi o wyglądzie “północnoafrykańskim”. By poradzić sobie z tą sytuacją władze miasta wprowadziły m.in. legitymowanie osób chcących korzystać z basenu. Jednak, jak podaje dpa, ktoś postanowił wziąć sprawy we własne ręce. Według agencji “w niedzielę grupa prawicowców odmówiła wstępu na basen około 50 klientom”.

Na miejscu szybko zjawiło się 10 wozów policyjnych. Funkcjonariusze spisali dane 36 samozwańczych stróżów porządku. “Ludzie ci powiedzieli, że chcieli zatroszczyć się o Rheinbad, dlatego jest spokojnie” – stwierdził rzecznik miejscowej policji. Nikt nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa.

Dpa twierdzi, że początkowe raporty policji o młodych ludziach z Afryki Północnej zakłócających porządek na basenie w ostatnich tygodniach “nie mogły zostać zweryfikowane”.

Rzecznik policji potwierdził informacje “Bilda”, że samozwańczy “strażnicy” z Rheinbad byli w dużej części podobni do osób, które dzień wcześniej przed dworcem kolejowym w Düsseldorf w brały udział w, jak to określono, spontanicznym “prawicowym milczącym proteście”. Demonstracja nawiązywała do tragedii, która wydarzyła się na dworcu kolejowym we Frankfurcie, gdzie imigrant z Erytrei wepchnął pod pociąg matkę z dzieckiem. Jak pisaliśmy, dziecko zginęło na miejscu, matka zdołała się uratować.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: imigrant mieczem zarąbał na ulicy mężczyznę [+FOTO/+VIDEO/+18]

Kresy.pl / dpa / waz-online.de

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply