Mieszkaniec Odessy, który wywiesił rosyjską flagę oraz napis „Odessa to rosyjskie miasto” na jednym z miejskich budynków, został skazany na 15 lat więzienia – poinformowało Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy.

Jak poinformowało Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy, sąd uznał winnym i wymierzył karę 15 lat więzienia mieszkańcowi Odessy, który współpracował z FSB  i próbował uprowadzić osobę.

Mężczyzna miał prowadzić działalność wywrotową w Odessie. W szczególności 22 sierpnia 2022 r. umieścił rosyjską flagę na jednym z budynków mieszkalnych w Odessie z podpisem: „Odessa to rosyjskie miasto”. Przekazał zdjęcie z flagą przedstawicielom Rosji do wykorzystania w materiałach propagandowych.

Zobacz też: SBU zlikwidowała trzy drogi przemytu Ukraińców w wieku poborowym

Mężczyzna miał także zbierać i przekazywać siłom rosyjskim informacje o Siłach Zbrojnych Ukrainy i obiektach wojskowych w Odessie, a także rekrutował byłych ukraińskich funkcjonariuszy organów ścigania do działań dywersyjnych przeciwko Ukrainie.

Planował także porwać w Odessie przedsiębiorcę, który zajmował się wolontariatem. Pod koniec września SBI wraz z SBU przeprowadziło specjalną operację zatrzymania mężczyzny wraz ze wspólnikami.

Mieszkaniec Odessy został uznany za winnego zdrady stanu, kolaboracji i porwania. Sąd skazał go na 15 lat więzienia.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz