Prezydent Ukrainy wniósł do jej parlamentu projekt ustawy ustanawiający niegdysiejsze hasło OUN-UPA przepisowym pozdrowieniem w ukraińskiej armii.

Minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak już wcześniej informował, że prezydent wydał polecenie by przygotować zmianę w zakresie pozdrowienia w ukraińskiej armii. Dotychczas obowiązywało w niej zawołanie „Witajcie towarzysze”  i odpowiedź „Życzymy zdrowia”. Projekt nowelizacji ustawy w tym względzie wpłynął  w poniedziałek z Administracji Prezydenta do Rady Najwyższej.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zgodnie z projektem wniesionym do parlamentu nowym zawołaniem ukraińskich sił zbrojnych stanie się „Sława Ukraini” na które odpowiedzią będzie „Gierojam sława”. Jest to hasło Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i UPA, które odpowiadają za przeprowadzenie ludobójstwa na Kresach Południowo-Wschodnich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Petro Poroszenko konsekwentnie prowadzi politykę gloryfikacji OUN-UPA. Wielokrotnie wyrażał się z uznaniem o członkach tej formacji.

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz