Rzecznik prezydenta złożył rezygnację

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński ogłosił rezygnację.  Łapiński myśli o założeniu własnej agencji pijarowskiej.

Informację o rezygnacji Łapińskiego podał jako pierwszy dziennik „Rzeczpospolita”. „Skończyłem 40 lat, to dobry czas na odważne decyzje. I jak to w życiu bywa, teraz jest czas na nowe wyzwania, nowe plany i projekty” – powiedział tej gazecie Łapiński. Jak stwierdził – „Praca dla prezydenta była dla mnie ogromnym zaszczytem i wielkim wyzwaniem. To była dla mnie wielka przygoda, to był dla mnie świetny czas. Zawsze będę bardzo miło wspominał pracę dla Andrzeja Dudy”.

Jednak „Rzeczpospolita” twierdzi, że dla Łapińskiego ciekawsza niż obsługa prasowa głowy państwa okazała się działalność komercyjna. Według gazety planuje on założenie własnej agencji PR, która jednakże nie będzie działała na rzecz żadnych polityków a jedynie podmiotów komercyjnych. Łapiński w maju zeszłego roku został trzecim już – po Katarzynie Adamiak-Sroczyńskiej i Marku Magierowskim – rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W kręgach sympatyzujących z PiS komentatorów nie pojawiły się głosy żałujące odejścia Łapińskiego z polityki. „Krzysztof Łapiński w lipcu 2017,swoim stylem rzecznikowania zraził do PAD ważną część elektoratu PiS. Teraz nagle odchodzi wybierając PR. Dla Pana Prezydenta winna to być wskazówka, jak kończy się polityka szukania sojuszników daleko a wrogów blisko” – napisał na Twitterze Piotr Semka. Marzena Nykiel publikująca na łamach „wSieci” porównuje zachowanie Łapińskiego do deklaracji Roberta Biedronia. Portal wPolityce cytuje komentarze użytkowników Twittera negatywnie oceniające pracę dotychczasowego prezydenckiego rzecznika.

Czytaj także: Prezydent Duda: Ustawa 447 nie martwi mnie szczególnie

wiadomosci.radiozet.pl/wpolityce.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Gaetano :

    Charakterystyczna fizjonomia tego szkodliwego elementu nie pozostawia wątpliwości, do jakiej nacji można go zakwalifikować. Oczywiście pisuarowi komentatorzy w rodzaju tłustej ósemki będą się cieszyć z tego faktu i może spodziewać się jakiejś radykalnej zmiany, jednak w praktyce oznacza to z grubsza tyle, że jeden oddany funkcjonariusz polin zostanie zastąpiony innym.