Dwa nowe przypadki infekcji koronawirusem potwierdzono w czwartek na Ukrainie. Tym samym liczba wykrytych przypadków zachorowań w tym kraju wzrosła do trzech.

Jak podaje agencja Unian, chora jest kobieta w wieku emerytalnym z obwodu żytomierskiego oraz mężczyzna z obwodu czernihowskiego. Żona chorego mężczyzny wróciła z Włoch w przeciągu ostatnich 14 dni. Informację potwierdziło na swojej stronie internetowej ukraińskie ministerstwo zdrowia.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W chwili obecnej pacjenci są izolowani i poddawani leczeniu objawowemu. Ministerstwo zdrowia Ukrainy nie sprecyzowało, jaki jest stan obojga chorych. Służby medyczne zajmują się też osobami, które miały kontakt z zarażonymi – jak podano, są one pod obserwacją.

Przypomnijmy, że do tej pory na Ukrainie stwierdzono tylko jeden przypadek infekcji koronawirusem. Zachorował mężczyzna, który wrócił z żoną z Włoch. Obydwoje poddali się po powrocie izolacji w domu. Po dwóch dniach, 28 lutego, u mężczyzny zaobserwowano objawy zakażenia. Następnego dnia trafił do szpitala a 3 marca testy wykazały u niego obecność koronawirusa. Mężczyznę zabrano do szpitala. Dzisiaj ministerstwo zdrowia Ukrainy podało, że jego stan jest zadowalający.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tłum w Czerniowcach wymógł wywiezienie żony chorego na koronawirusa i dezynfekcję domu [+VIDEO]

Jak pisaliśmy, w środę wieczorem ukraińskie władze podjęły decyzję o zamknięciu większości przejść na granicach z Polską, Słowacją, Węgrami, Rumunią i Mołdawią. Zamknięte mają zostać też punkty odpraw towarowych i pasażerskich w portowym mieście Odessa. Spośród 219 przejść granicznych w okresie kwarantanny działać będzie tylko 49. Powodem decyzji są względy zdrowotne i działania w zakresie kwarantanny, żeby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Kresy.pl / Unian / moz.gov.ua

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz