Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy uważa, że ukraińska armia powinna przygotować się do działań ofensywnych w celu wyzwolenia okupowanych terytoriów na wschodzie kraju.

Jak podaje agencja Interfax-Ukraina, głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Walerij Załużny powiedział w niedzielę, że ukraińska armia powinna przygotować się do działań ofensywnych w celu wyzwolenia „okupowanego terytorium”. Ukraiński wojskowy wyraził tę opinię na IV Międzynarodowym Forum Ochotników i Weteranów w Kijowie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4825.41 PLN    (21.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według Załużnego groźba inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę na pełną skalę nie zniknęła, a Siły Zbrojne Ukrainy muszą być na nią przygotowane, w tym także do działań ofensywnych w celu wyzwolenia okupowanych terytoriów.

„SZU [Siły Zbrojne Ukrainy – red.] muszą się rozwijać, doskonalić swoją taktykę, przewartościować formy i metody ich stosowania – nawet w dzisiejszych warunkach, dla minimalizacji strat, a co najważniejsze – przygotować się do działań ofensywnych w celu wyzwolenia okupowanych terytoriów” – mówił generał.

Załużny podkreślił, że wojna na wschodzie Ukrainy trwa i prawie codziennie ludzie giną i są ranni.

„Wciąż mamy realne zagrożenie inwazją na pełną skalę przez kraj-agresora i musimy się do niej przygotowywać” – mówił głównodowodzący ukraińskiej armii.

Według niego Siły Zbrojne Ukrainy powinny otrzymywać od państwa wszelką niezbędną broń i sprzęt wojskowy.

Załużny uznał również za ważne, aby ukraińskie społeczeństwo „nie zapomniało, że trwa wojna” i aby „nie oddzieliło się od weteranów i ochotników”.

Przypomnijmy, że Walerij Załużny stoi na czele Sił Zbrojnych Ukrainy niespełna miesiąc. Wcześniej był dowódcą Dowództwa Operacyjnego „Północ”.

Kresy.pl / ua.interfax.com.ua

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz