Dobowa liczba odnotowywanych w Rosji nowych przypadków zarażenia się koronawirusem SARS CoV-2 znów przekracza liczbę 5 tys.

Portal telewizji TV Dożdż podaje, że w ciągu ostatniej doby wykryto 5195  nowych przypadków zakażenia koronawirusem w 84 regionach Federacji Rosyjskiej. Oznacza to, że już trzeci dzień z rzędu liczba osób u których stwierdzono nosicielstwo SARS CoV-2 przekracza poziom 5 tys. Dzień wcześniej było to 5205, a jeszcze wcześniejszej doby – 5110 przypadków. To najwyższy poziom wykrywanych zakażeń od dwóch tygodni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Najwięcej nowych zakażeń wykryto w ciągu doby w Moskwie – 620. Dużo stwierdzono także w Petersburgu – 192, obwodzie moskiewskim – 167, obwodzie rostowskim – 155 i niżnonowogrodzkim – 153.

Ogółem liczba wszystkich przypadków zakażenia koronawirusem wykrytych w Rosji o początku zarazy przekroczyła milion sięgając liczby 1,025 mln. Rosja znajduje się więc na czwartym miejscu na świecie pod tym względem za USA, Brazylią i Indiami.

Lepiej wygląda statystyka przypadków śmiertelnych. Pod tym względem Rosja znajduje się na 12 miejscu na świecie. Ubiegłej doby odnotowano 61 zgonów nosicieli koronawirusa, to jest znacznie mniej niż dzień wcześniej kiedy przypadków śmiertelnych było 110. Łącznie od początku pandemii w Rosji zmarło 17820 nosicieli.

W ciągu ostatniej doby z choroby powodowanej przez SARS CoV-2 wyleczono 2823. Łączna liczba ozdrowieńców to 840 949.

Czytaj także: USA: Ponad 170 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa

tvrain.ru/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz