Rosjanie zakończyli mobilizację rezerwistów

Ministerstwo obrony Rosji ogłosiło w poniedziałek, że zakończyło powoływanie rezerwistów do armii.

Interfax podał, że minister obrony Rosji Siergiej Szojgu polecił Sztabowi Generalnemu Sił Zbrojny wydanie rozkazów okręgom wojskowym zakończenia „częściowej mobilizacji” rezerwistów i przesłania sprawozdania na temat jego wykonania do 1 listopada.

Ministerstwo poinformowało, że wojskowe biura rejestracyjne i rekrutacyjne rosyjskich Sił Zbrojnych będą od poniedziałku zajmowały się naborem ochotników i kandydatów do kontraktowej służby wojskowej.

Warto podkreślić, że decyzja ta nie musi oznaczać zakończenia licznego napływu żołnierzy na front wojny na Ukrainie, bowiem pojawiają się informacje o przyspieszonym podpisywaniu kontraktów przez żołnierzy służby zasadniczej.

Częściowa mobilizacja została ogłoszona przez prezydenta Władimira Putina 21 września. Według oficjalnych informacji miała objąć jedynie 300 tys. rezerwistów posiadający pożądane dla operacji zbrojnej specjalizacje bądź doświadczenie wojskowe.

Pojawiły się jednak informacje o dość szerokim zakresie „częściowej mobilizacji”, która docelowo ma objąć do miliona obywateli, także nie posiadających doświadczenia służby wojskowej.

interfax.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz