Na stronie internetowej rosyjskiego Komitetu Śledczego pojawiła się informacja, że już we wrześniu polscy eksperci będą mogli zbadać elementy prezydenckiego samolotu, który rozbił się w 2010 w Smoleńsku.

Na stronie Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej pojawiła się informacja,  że nadal prowadzi on śledztwo w sprawie katastrofy polskiego, prezydenckiego samoloty Tu-154M 10 kwietnia 2010 roku, a w ramach tego śledztwa zgodził się wniosek “kompetentnych organów Rzeczpospolitej Polskiej” o “przeprowadzenie działań procesowych na terytorium Federacji Rosyjskiej”.

“Komitet Śledczy zaakceptował [polski] wniosek i od 3 do 7 września 2018 roku przeprowadzenie, w obecności przedstawicieli Polski, uzupełniającego badania dowodów rzeczowych, agregatów, podzespołów i elementów konstrukcyjnych samolotu Tu-154M składowanych w Smoleńsku” – głosi oficjalny komunikat.

W komunikacie można również przeczytać, że badanie zostanie przeprowadzone przez “doświadczonych śledczych centralnego aparatu” Komitetu Śledczego “z udziałem funkcjonariuszy Głównego Urzędu Kryminalistyki z użyciem wszelkiego sprzętu niezbędnego dla zarejestrowanie i jego przebiegu i rezultatów.

Czytaj także: Rosja nie oddaje Polsce wraku Tupolewa

sledcom.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply