Mieszkaniec Republiki Tuwa wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej potrafił obronić się w bezpośrednim starciu z władcą tajgi.

„Rossijskaja Gazieta” opisała w poniedziałek za agencją informacyjną RIA Nowosti przypadek mieszkańca Republiki Tuwa, położonej w południowej Syberii na granicy Rosji z Mongolią. Regionalny urząd Ministerstwa Spraw Wewnętrznych otrzymał od policjantów zawiadomienie o przybyciu do szpitala rannego mężczyzny, który oświadczył, że został zaatakowany przez niedźwiedzia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak opowiedział poszkodowany Tuwiniec, do ataku doszło gdy wybrał się z dwoma znajomymi do tajgi na polowanie. Chcieli pozyskać poroża leśnej zwierzyny. Jak twierdził, grupa rozproszyła się by przeczesywać większy obszar. Niedźwiedź wyskoczył na niego niespodziewanie „z jawnie agresywnymi zamiarami” – opisuje „Rossijskaja Gazieta”. Tuwiniec opowiedział, że znalazł się bezpośrednio w łapach zwierzęcia, który zaczął go kąsać. Zaatakowany nie poddał się, ale zdołał mocno ugryźć zwierzę w język. Według relacji, niedźwiedź głośno zaryczał po czym szybko się oddalił, pozostawiając rannego mężczyznę.

Zarówno ranny jak i jego koledzy mogą mieć jednak kłopoty innego rodzaju. Jeszcze zanim doszło do ataku myśliwi byli poszukiwani przez policję. Okoliczni mieszkańcy zawiadomili bowiem organa ścigania, że rozpalają oni w lesie ogniska, gdy tymczasem w całej Republice Tuwa obowiązuje obecnie ostry reżim przeciwpożarowy w ramach którego nie wolno zaproszać ognia w lesie. Myśliwych czeka więc najpewniej kara administracyjna w postaci grzywny.

Republika Tuwa jest autonomicznym subiektem Federacji Rosyjskiej. W skład ZSRR weszła dopiero w 1944 r. Położona między wysokimi górami jest w dużym stopniu izolowana od reszty terytorium Rosji. Na powierzchni 168 tys km kwadratowych zamieszkuje zaledwie 324 tys. ludzi. 83% powierzchni republiki zajmują lasy. W Tuwie znajduje się geograficzny środek Azji.

Wśród mieszkańców 82% mieszkańców republiki stanowią Tuwińcy, naród powstały ze zmieszania plemion turskich i mongolskich, posługujący się językiem z rodziny języków tureckich.

Czytaj także: Unikalne dzikie konie paradowały w ukraińskiej wsi [+VIDEO/+FOTO]

rg.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz