Według danych za rok 2019 r. największą proporcję osób żyjących w biedzie wśród wszystkich regionów Federacji Rosyjskiej odnotowano w położonej w centrum Azji Tuwie.

W Republice Tuwa aż 34,7 proc. mieszkańców żyje poniżej poziomu wyznaczającego w Rosji poziom ubóstwa. Wśród trzech najbiedniej funkcjonujących regionów znalazły się jeszcze sąsiadująca z Tuwą Republiką Ałtaju gdzie 24,2 proc. mieszkańców żyje w biedzie. W Żydowskim Obwodzie Autonomicznym biednych jest 23,9 proc. mieszkańców. Aż w 11 na 85 regionów Federacji Rosyjskiej proporcja obywateli żyjących w biedzie przekroczyła 20 proc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Najmniej biednych odnotowano w najmniej ludnym regionie – Nienieckim Okręgu Autonomicznym. W tym obfitującym w surowce naturalne arktycznym regionie ubogimi jest tylko 5,6 proc. wśród jego nielicznych mieszkańców. Zajmuje on także drugie miejsce pod względem wartości średniego dochodu. Wyprzedza go sąsiedni Jamało-Nieniecki Okręg Autonomiczny. Dopiero na trzecim miejscu pod względem średniego dochodu mieszkańców znalazła się stolica kraju – Moskwa. Na czwartym miejscu w tym rankingu znalazła się Czukotka, a na piątym obwód magadański.

W skali całej Rosji proporcja osób żyjących poniżej granicy ubóstwa wyniosła 12 proc. co oznacza, że ubogimi jest około 18 mln mieszkańców tego państwa. W porównaniu do roku 2018 r. ich proporcja zmniejszyła się. Ciągle jest jednak wyższa niż w najbardziej dostatnim dla Rosja roku 2012 kiedy to biednymi było 15,5 mln Rosjan czyli czyli 10,8 proc.

Czytaj także: W Rosji ocenili śmiertelność z powodu alkoholu

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz