Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki złoży w Sejmie interpelację skierowaną do ministra obrony narodowej w sprawie nominacji dla dr. Jerzego Targalskiego na stanowisko kierownika Ośrodka Studiów nad Przestrzenią Postsowiecką przy Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Kresy.pl dotarły do jej treści.

W interpelacji poseł Winnicki przypomina kontrowersyjne wypowiedzi Jerzego Targalskiego. Jedną z nich była zapowiedź zbrojnego zajęcia Moskwy przez Polaków razem z „Kozakami”. Wcześniej postulował on, aby Polska wsparła w walce z Rosją neobanderowski Prawy Sektor. W tej chwili paliwem, które żywi np. Prawy Sektor jest walka z Rosją. I tutaj należy ich wesprzeć. (…) Żeby oni nie doszli do wniosku, że oni walczą z Rosją, a Polacy im wbijają nóż w plecy – mówił szef think-tanku przy Akademii Sztuki Wojennej. Winnicki wspomina w interpelacji także o postulowaniu przez Targalskiego utworzenia przez państwo polskie portalu, który miałby prowadzić „wojnę informacyjną” z poglądami z którymi szef Ośrodka Studiów nad Przestrzenią Postsowiecką się nie zgadza. Lider Ruchu Narodowego wskazuje również na ostatnie niewybredne ataki dr. Targalskiego na prezydenta Andrzeja Dudę.

PRZECZYTAJ: Targalski: Bezpieka zrealizowała „Ucho Prezesa” na podstawie portretu psychologicznego Dudy

W związku z kontrowersyjnymi wypowiedziami dr. Targalskiego i jego przeszłością w PZPR poseł Winnicki prosi MON o odpowiedź o okoliczności jego powołania na stanowisko w Centrum Studiów nad Przestrzenią Postsowiecką Akademii Sztuki Wojennej. Poniżej przedstawiamy treść interpelacji.

Szanowny Panie Ministrze,

Od czerwca 2016 roku w Centrum Studiów nad Przestrzenią Postsowiecką przy Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie pracuje p. Jerzy Targalski. Pan Targalski zapowiadał zbrojne zdobycie Moskwy przez Wojsko Polskie „razem z Kozakami”, które upubliczniał jako uczestnik dyskusji na forum portalu Niezalezna.pl. Inną z jego supozycji jest dozbrajanie banderowskiego Prawego Sektora na Ukrainie, a także utworzenie przez rząd RP portalu, na którym nie tylko poglądy, ale i wizerunek osób głoszących inne niż p. Targalski opinie będzie wyszydzany. Pan Targalski dał wyraz temu oczekiwaniu w wywiadzie dla portalu Fronda.pl pt. „Potrzebny jeden Black Hawk na wojnę informacyjną”.

W okresie PRL-u Jerzy Targalski wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, natomiast po upadku komunizmu na temat własnego środowiska wydał książkę pt. „Resortowe dzieci”. W ostatnim czasie znany jest m.in. z napastliwych ataków na Prezydenta RP oraz snucia teorii, które nie budują autorytetu poważnego publicysty, nie mówiąc o naukowcu.

Biorąc również pod uwagę powyższe informacje, proszę o odpowiedź na pytania:

1) Czy MON miało wpływ na nominację dla pana Jerzego Targalskiego w Centrum Studiów nad Przestrzenią Postsowiecką ASzWoj?

2) Jeśli tak, to dlaczego MON przeoczyło fakt przynależności Jerzego Targalskiego do PZPR przy nominacji na kierownika Centrum Studiów nad Przestrzenią Postsowiecką przy ASzWoj?

Z poważaniem,

Robert Winnicki,

Poseł na Sejm RP

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz