W niedzielę wieczorem w szpitalu w Strasburgu zmarł Bartosz Niedzielski, Polak raniony we wtorek przez islamistę. Zmarły jest piątą ofiarą śmiertelną zamachu.

Śmierć piątej ofiary zamachu w Strasburgu bez podawania szczegółów potwierdziła francuska prefektura. Tożsamość zmarłego ujawniła jego rodzina informując o śmierci Polaka na Facebooku i potwierdzając ten fakt francuskiej prasie.

Według francuskich mediów Niedzielski w czasie zamachu znajdował się przed barem Les Savons d’Helene. Wraz z 28-letnim włoskim dziennikarzem Antonio Megalizzim próbowali przeciwstawić się zamachowcowi i obaj zostali ciężko ranni. Ich interwencja dała czas innym osobom na zaryglowanie drzwi baru, przez co nie doszło do większej masakry. Włoch zmarł w piątek w szpitalu.

Postrzelony w głowę Niedzielski znajdował się w stanie śpiączki. Według „Le Monde” rodzina zdecydowała o nieodłączaniu go od aparatury, by umożliwić znajomym pożegnanie się z nim. Francuska gazeta opierając się na opiniach jego znajomych opisała Niedzielskiego jako „obywatela świata, zakochanego we wszystkich kulturach”, zaangażowanego m.in. w sprawy LGBT, kulturę jidysz i wolnej Palestyny. Zmarły miał 36-lat, pochodził z Katowic, w Strasburgu pracował w siedzibie Parlamentu Europejskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy, we wtorek wieczorem w rejonie jarmarku bożonarodzeniowego w centrum Strasburga napastnik otworzył ogień zabijając trzy osoby i raniąc kilkanaście. Sprawcą był Cherif Chekatt, urodzony we Francji w rodzinie imigrantów z Algierii (wcześniej podawano, że z pochodzenia był Marokańczykiem). Był znany służbom i uznawany za osobę zagrażającą bezpieczeństwu. Według świadków trakcie zamachu krzyczał „Allahu akbar!”. Chekatt zbiegł mimo postrzelenia go przez policję. Według relacji taksówkarza, któremu terrorysta uprowadził samochód, Chekatt twierdził, że poprzez swoje działania chce się „zemścić za swoich martwych braci w Syrii”. W czwartek zamachowca ukrywającego się w magazynie w dzielnicy Strasburga Meinau odnaleźli policjanci. Jak poinformowano, został zabity po tym, gdy zaczął strzelać do funkcjonariuszy.

Kresy.pl / PAP / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz