Rada UE wpisała na swoją listę sankcyjną dwóch obywateli Rosji i cztery rosyjskie spółki uczestniczące w budowie kolejowej części Mostu Krymskiego.

Komunikat o rozszerzeniu sankcji na nowe osoby i podmioty ukazał się w czwartek na stronie internetowej Rady UE. Jak przypomniano, sankcje są odpowiedzią na „działania podważające lub zagrażające integralności terytorialnej, suwerenności i niezależności Ukrainy”.

Jak podaje ukraińska agencja Ukrinform, Rosjanie objęci dzisiaj sankcjami to Aleksandr Ganow, dyrektor generalny firmy Grand Service Express, który obsługuje połączenia kolejowe między Rosją a Krymem, oraz Leonid Ryżen’kin, zastępca dyrektora generalnego ds. projektów infrastrukturalnych w spółce „Strojgazmontaż”, który od 2015 roku nadzorował budowę mostu przez Cieśninę Kerczeńską, w tym jego części kolejowej.

Rosyjskie firmy, które wpisano teraz na listę sankcyjną to AO „Lenpromtransprojekt” z Petersburga, AO „Dyrekcja ds. budowy kolei Bierkakit-Tommot-Jakuck” z Ałdanu, Federalne Państwowe Przedsiębiorstwo Unitarne „Koleje Krymskie” z Symferopola oraz Pierwsze Krymskie Towarzystwo Ubezpieczeń z Sewastopola.

PRZECZYTAJ: Putin otworzył kolejową część Mostu Krymskiego [+VIDEO]

Sankcje obecnie dotyczą łącznie 177 osób i 48 podmiotów. Obejmują one zakaz podróżowania i zamrożenie aktywów. Zakaz wjazdu uniemożliwia wymienionym osobom wjazd na terytorium Unii Europejskiej lub tranzyt przez jej terytorium. Zamrożenie aktywów dotyczy środków finansowych lub zasobów gospodarczych zarówno osób fizycznych, jak i prawnych wymienionych na liście sankcyjnej. Ponadto obywatele i przedsiębiorstwa z UE nie mogą udostępniać funduszy wymienionym osobom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Orban nie widzi powodu, by nakładać na Rosję sankcje z powodu próby otrucia Nawalnego

Kresy.pl / consilium.europa.eu / Ukrinform

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz