Rząd Francji wzmocni kontrole graniczne i na co najmniej 15 dni wprowadzi godzinę policyjną w całym kraju. Działania te mają na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak podaje agencja Reutera, w czwartek francuski rząd podjął decyzję o zaostrzeniu przeciwepidemicznych obostrzeń. Francja ma siódme miejsce na świecie pod względem liczby ofiar śmiertelnych epidemii COVID-19, a rząd jest szczególnie zaniepokojony rozprzestrzenieniem się bardziej zaraźliwego „brytyjskiego” wariantu koronawirusa, który obecnie stanowi około 1% nowych przypadków.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Godzina policyjna od soboty będzie obowiązywać w całym kraju i zaczynać się o 18:00 – o dwie godziny wcześniej, niż obecnie. Od poniedziałku wszystkie osoby przybywające do Francji spoza Unii Europejskiej będą musiały mieć negatywny test na COVID-19 i samoizolować się przez tydzień po przyjeździe.

Według premiera Francji Jeana Castexa w 15 departamentach, w których w tym miesiącu wprowadzono godzinę policyjną, wzrost liczby nowych przypadków COVID-19 był od dwóch do trzech razy słabszy niż w tych częściach kraju, gdzie godziny policyjnej nie było. Premier powiedział, że obciążenie szpitali pozostaje wysokie, ale nie zwiększa się. Jego zdaniem obecna sytuacja nie wymaga wprowadzenia lockdownu, ale rząd szybko zarządzi nowy lockdown, jeśli sytuacja epidemiczna pogorszy się.

Francja będzie testować ponad milion uczniów miesięcznie, aby szkoły pozostały otwarte. W stołówkach szkolnych zaostrzone zostaną środki sanitarne, zawieszone zostaną także sporty halowe.

Minister zdrowia Olivier Veran powiedział na konferencji prasowej, że do tej pory we Francji zaszczepiono 318 tys. osób i że kraj jest na dobrej drodze do wykonania ponad 1 miliona szczepień na COVID-19 do końca miesiąca.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Francji zaraził się koronawirusem

Kresy.pl / reuters.com / tvn24.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz