Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan otrzymał w czwartek pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19 – poinformowała agencja prasowa Anadolu.

Jak poinformowała w czwartek turecka agencja prasowa Anadolu, prezydent Recep Tayyip Erdogan otrzymał w czwartek pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19.

Po przybyciu do miejskiego szpitala w Ankarze Erdogan otrzymał pierwszą dawkę chińskiej szczepionki CoronaVac. „Ja też zostałem zaszczepiony” – powiedział Erdogan na portalu społecznościowym Telegram.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Podczas rozmowy z dziennikarzami podkreślał, że podjął słuszną decyzję. Zachęcał także innych polityków do dawania przykładu. Erdogan dodał, że wraz z nim zaszczepiono również członków Zarządu Partii Sprawiedliwości i Rozwoju .

Powiedział również, że do tej pory ponad 250 000 pracowników służby zdrowia zostało zaszczepionych przeciwko wirusowi w całym kraju.

Zobacz też: Turcja ogłosiła gotowość do uruchomienia rosyjskiego systemu S-400

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wczesnym czwartkiem pracownicy służby zdrowia w Turcji rozpoczęli pierwszą fazę ogólnokrajowej akcji szczepień przeciwko COVID-19.

Minister zdrowia Fahrettin Koca stał się w środę pierwszą osobą w kraju, która otrzymała chińską szczepionkę CoronaVac. W ślad za ministrem zaszczepiono także członków komitetu komitetu doradczego do spraw koronawirusa.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w Turcji jest 1,1 miliona pracowników służby zdrowia, którzy zostaną zaszczepieni w ciągu miesiąca.

Dwie dawki szczepionki zostaną podane w odstępie 28 dni. Osoby, które wyleczyły się z COVID-19, nie zostaną zaszczepione w ciągu czterech do sześciu miesięcy po wyzdrowieniu.

Wcześniej w środę oficjalny turecki organ do spraw leków i sprzętu medycznego zatwierdził CoronaVac do awaryjnego użycia przeciwko nowemu koronawirusowi. Pierwsza partia 3 milionów dawek szczepionki na COVID-19 zamówiona w chińskiej firmie SinoVac Biotech dotarła do Turcji 30 grudnia.

Zobacz też: Turcja przejmuje dowództwo nad szpicą NATO

Kresy.pl/Anadolu

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz