Viktor Orbán udzielił Kossuth Rádió wywiadu, w którym odniósł się do ostatniego wyroku TSUE. “Ten wyrok został wydany przez sąd George’a Sorosa” – powiedział premier Węgier.

Premier Węgier udzielił wywiadu Kossuth Rádió, w którym skomentował najnowszy wyrok w sprawie Węgier. Trybunał Sprawiedliwości UE skazał Budapeszt na zapłatę kary ryczałtowej w wysokości 200 mln euro i okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln za każdy dzień zwłoki. Powodem jest uchybianie się od wdrażania unijnej polityki azylowej.

Viktor Orbán oznajmił, że “ten wyrok został wydany przez sąd George’a Sorosa”. Zaznaczył, że “brukselska bańka”, czyli Parlament Europejski, Komisja Europejska oraz sądownictwo jest pełna jego ludzi. Premier powiedział również, że Soros ma plan, który polega na który polega na sprowadzeniu miliona imigrantów rocznie i przekształceniu Europy w kontynent o mieszanej populacji.

“Nie ma znaczenia, czy biała populacja, populacja europejska zmniejsza się liczebnie, zostanie zastąpiona przez inne rodzaje ludzi z innych miejsc” – powiedział Viktor Orbán.

Premier poinformował, że wyrok TSUE jest “starą wojną”, która rozpoczęła się w latach 2015-2016, kiedy Węgry zbudowały ogrodzenie przeciwko napływowi “migrantów przybywających setkami tysięcy, przypominających inwazję”. Polityk przypomniał, że kraj wydał na ten cel 2 mld euro na ochronę kraju, aby “Węgry pozostały Węgrami”.

“Bruksela nie ma prawa mówić nam, z kim mamy żyć razem. Brukselskie żądania migracyjne oznaczają, że powinniśmy wpuścić migrantów, powinniśmy dać im pieniądze i powinniśmy pozwolić im żyć tutaj razem z nami” – premier Viktor Orbán.

Czytaj: TSUE orzekł w sprawie procedury powoływania sędziów w Polsce

Podczas wywiadu polityk powiedział, że zastanawia się, jakie znaleźć rozwiązanie, które zaszkodzi bardziej Brukseli niż Węgrom.  Zaznaczył, że kara pieniężna jest ogromna. “Decyzja, jakiej świat nigdy wcześniej nie widział” – oznajmił Orbán. Premier, zauważył również, że sytuacja nie jest prosta, ponieważ jeśli kraj nie zapłaci, wstrzymają fundusze UE, do których mają prawo. Powiedział, że zabezpieczył już 12 mld euro z 22 mld euro, do których Węgry miały prawo z funduszy spójności.

“Te pieniądze już tam są, na naszym koncie. Jeśli jednak Węgry nie zapłacą, grzywna zostanie z nich potrącona. Na to również będziemy mieli odpowiedź” – Viktor Orbán.

miniszterelnok.hu/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply