Trzech Gruzinów i Ukrainiec zatrzymanych za rozbój w Warszawie

Stołeczna policja zatrzymała trzech Gruzinów i Ukraińca, którzy dokonali rozboju. Napadli na konwojentów przed kantorem i zabrali znaczną ilość gotówki.

Policja zatrzymała trzech Gruzinów i Ukraińca, którzy dokonali rozboju. Zaatakowali konwojentów przed kantorem parkingu centrum handlowego na warszawskim Ursynowie. W pobliżu miejsca zdarzenia pełnili służbę funkcjonariusze z stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego.

Policjanci usłyszeli hałas i zauważyli mężczyzn ubranych w kominiarki, którzy wyciągnęli z toyoty paczkę, a następnie pospiesznie wsiedli do zaparkowanego obok volkswagena i gwałtownie ruszyli. Widząc zdarzenie funkcjonariusze uznali że prawdopodobnie doszło do napadu, ruszyli w pościg za sprawcami.

Czytaj: Rośnie przestępczość wśród “osób rosyjskojęzycznych”, zajmują się przemytem broni i handlem ludźmi

Do działań skierowani zostali również policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową stołecznej komendy. Przy próbie zatrzymania kierowca volkswagena gwałtownie ruszył w stronę policjantów. Podczas ucieczki kierujący doprowadził do czołowego zderzenia z nieoznakowanym radiowozem, który również brał udział w pościgu.

Zatrzymano 4 mężczyzn w wieku od 24 do 42 lat. Odzyskano skradzioną gotówkę. Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Ursynów zarzut rozboju działając wspólnie i w porozumieniu. Ponadto 42-letni kierowca usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Kolejny z mężczyzn posłużył się cudzym dowodem osobistym.

Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj: Cudzoziemcy stanowią aż 40 proc. poszukiwanych w Polsce za zabójstwo. Najwięcej obywateli Ukrainy i Rosji

ksp.policja.gov.pl/Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Tam 2 Gruzinów tu 3 Gruzinów z banderowskimi paszportami , oj sypie sie narracja o przyjaciołach zza Buga – tylko patrzeć jak nam wejdą do domu z przemycaną bronią i każą sie wynosic z Polski ,bo przecież ich narracja o Ukrainie do Krakowa musi się spełnić w imie poprawności politycznej .

  2. jaro7
    jaro7 :

    “Elita” tego kraju jak twierdził gowin,widać.Coraz bardziej bezkarni i bezczelni,juz kiedys w W-wie był napad na kantor i tez brali w nim udział ukrainiec i gruzin.DEPORTOWAĆ