Do duńskiej komisji odwoławczej ds. energetyki wpłynęło zażalenie na decyzję Duńskiej Agencji Energii odnośnie wyrażenia zgody na położenie drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2 w duńskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku – dowiedziała się w piątek rosyjska agencja TASS.

Jedno zażalenie odnośnie projektu Nord Stream 2 zostało złożone w terminie właściwym dla składania apelacji – przekazała TASS rzeczniczka komisji odwoławczej.

TASS nie podała, kto złożył zażalenie, jednak przypomniała, że taki zamiar – z powołaniem argumentów dotyczących ochrony środowiska – ogłoszono tydzień temu na Ukrainie. Termin składania zażaleń upływał 27 listopada.

Rzeczniczka duńskiej komisji informowała wcześniej, że ewentualne złożenie zażalenia nie zawiesza zezwolenia.

Nie wiadomo, kiedy duńska komisja rozpatrzy skargę. Średnia długość rozpatrywania spraw przez ten organ wynosi obecnie 17 miesięcy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, 30 października br. Duńska Agencja Energetyki wydała zgodę na położenie gazociągu Nord Stream 2 w duńskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku. Dania była ostatnim państwem, którego zgoda była konieczna do położenia Nord Stream 2 na dnie Bałtyku. Wcześniej Rosjanie uzyskali zgody na poprowadzenie rurociągu przez wody terytorialne Niemiec, Finlandii i Szwecji. Pod koniec października podawano, ze Nord Stream 2 jest ukończony w 83 procentach, położono 2042 km gazociągu. W listopadzie wicepremier Rosji Dmitrij Kozak oceniał, że Nord Stream 2 może zacząć działać w połowie przyszłego roku – pół roku po planowanym terminie zakończenia inwestycji.

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz