Do duńskiej komisji odwoławczej ds. energetyki wpłynęło zażalenie na decyzję Duńskiej Agencji Energii odnośnie wyrażenia zgody na położenie drugiej nitki gazociągu Nord Stream 2 w duńskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku – dowiedziała się w piątek rosyjska agencja TASS.

Jedno zażalenie odnośnie projektu Nord Stream 2 zostało złożone w terminie właściwym dla składania apelacji – przekazała TASS rzeczniczka komisji odwoławczej.

TASS nie podała, kto złożył zażalenie, jednak przypomniała, że taki zamiar – z powołaniem argumentów dotyczących ochrony środowiska – ogłoszono tydzień temu na Ukrainie. Termin składania zażaleń upływał 27 listopada.

Rzeczniczka duńskiej komisji informowała wcześniej, że ewentualne złożenie zażalenia nie zawiesza zezwolenia.

Nie wiadomo, kiedy duńska komisja rozpatrzy skargę. Średnia długość rozpatrywania spraw przez ten organ wynosi obecnie 17 miesięcy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, 30 października br. Duńska Agencja Energetyki wydała zgodę na położenie gazociągu Nord Stream 2 w duńskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Bałtyku. Dania była ostatnim państwem, którego zgoda była konieczna do położenia Nord Stream 2 na dnie Bałtyku. Wcześniej Rosjanie uzyskali zgody na poprowadzenie rurociągu przez wody terytorialne Niemiec, Finlandii i Szwecji. Pod koniec października podawano, ze Nord Stream 2 jest ukończony w 83 procentach, położono 2042 km gazociągu. W listopadzie wicepremier Rosji Dmitrij Kozak oceniał, że Nord Stream 2 może zacząć działać w połowie przyszłego roku – pół roku po planowanym terminie zakończenia inwestycji.

Kresy.pl / TASS

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz