Fiński urząd wydał ostatnią brakującą zgodę na budowę Nord Stream 2.

Fińska regionalna agencja państwowa wydała zgodę na budowę gazociągu Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej Finlandii. – podała w czwartek agencja TASS powołując się na komunikat opublikowany tego samego dnia na stronie agencji.

Agencja państwowa dla południowej Finlandii badała zgodność projektu z fińskim prawem wodnym. Jest to druga i ostatnia zgoda potrzebna konsorcjum budującemu gazociąg na ułożenie i eksploatację Nord Stream 2 w fińskiej wyłącznej strefie ekonomicznej. W ubiegłym tygodniu budowę formalnie zaaprobował rząd Finlandii.

Jak pisze TASS, menedżer odpowiedzialny za procedurę uzyskiwania pozwoleń dla Nord Stream 2 w Finlandii Tore Granskog uznał, że jest to ważny dzień dla projektu. „W rezultacie naszej wszechstronnej i żmudnej pracy fińskie władze zaaprobowały szczegółowy plan budowy i eksploatacji 374-kilometrowego fińskiego odcinka gazociągu.” – powiedział Granskog.

Według wcześniejszej decyzji fińskiego rządu firma projektowa, która złożyła wniosek, powinna spełnić szereg warunków zawartych w decyzji, zanim zacznie ona obowiązywać. Dotyczą one przede wszystkim podjęcia wszelkich środków na rzecz minimalizacji szkód dla środowiska naturalnego Morza Bałtyckiego. Gazociąg musi również zostać położony w taki sposób, by nie utrudniać projektów infrastrukturalnych, które mogą być prowadzone w przyszłości.

Pod koniec marca br. spółka Nord Stream 2 otrzymała pozwolenie na budowę i eksploatację gazociągu na dnie Bałtyku w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec. W ten sposób zakończyło się pozyskiwanie w Niemczech zezwoleń na budowę gazociągu Nord Stream 2.

Proces uzyskiwania podobnych pozwoleń trwa jeszcze w Szwecji, Danii i Rosji. Wydanie decyzji w tej sprawie jest spodziewane w najbliższych miesiącach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Merkel rozmawiała z Putinem o Nord Stream 2

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz