Ukraińskie Koleje (Ukrzaliznycia) planują w ciągu roku zbudować linię kolejową między stacją Skniłów we Lwowie a granicą z Polską. Nowa linia ma pozwolić na wprowadzenie szybkich połączeń między Lwowem a Krakowem, Pragą i Wiedniem. – podał w czwartek szef Ukrzaliznyci Jewhen Krawcow.

Jak napisał Krawcow w mediach społecznościowych, pociągi na nowej trasie będą pokonywać drogę ze Lwowa do Krakowa w 3,5 godziny. „Wiem, że mówi się o tym od 10 lat. Ale my zrobimy to za rok” – obiecywał szef Ukraińskich Kolei dodając, iż jest przekonany, że projekt, który był na papierze, może nabrać realnych kształtów.

Jak twierdzi ukraiński kanał TSN, będzie to linia umożliwiająca poruszanie się po dwóch szerokościach torów – „europejskich” 1435 mm oraz właściwych dla Rosji i byłych państw ZSRR 1520 mm. Ma to pozwolić na wyeliminowanie konieczności zatrzymywania się pociągów na granicy, co skróci czas podróży. Nowa linia zostanie położona od granicy z Polską do stacji kolejowej Skniłów leżącej w granicach Lwowa, która jest oddalona od Dworca Głównego o 5,5 km a od lotniska międzynarodowego we Lwowie o 3km.

Krawcow wyjaśnił, dlaczego linia zostanie poprowadzona do Skniłowa – w ten sposób zostanie odciążony Dworzec Główny we Lwowie. Skniłów zostanie przy tym skomunikowany z lotnikiem i Dworcem Głównym.

„Jestem pewien, że będzie to największy projekt infrastrukturalny na zachodzie Ukrainy. Dla Ukzaliznyci jest to absolutnie realne i będzie miało nadzwyczajny społeczny efekt” – napisał Krawcow.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińskie Koleje wprowadzą połączenia pasażerskie na trasie Przemyśl-Odessa

Kresy.pl / TSN
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz