Po sukcesie połączeń na trasie Kijów-Przemyśl Ukrzaliznycia chce skomunikować Polskę z wybrzeżem Morza Czarnego.

Dziesiątego grudnia br. Ukraińskie Koleje (Ukrzaliznycia) uruchomią bezpośrednie połączenia kolejowe między Przemyślem a Odessą. – podaje Rynek Kolejowy powołując się na p.o. szefa Ukraińskich Kolei Jewhena Krawcowa.

Od 10.12 – nowy pociąg Odessa – Przemyśl! Codziennie. Przystanki w Żmernikach, Tarnopolu, Lwowie, Krasnem, Rudnicy, Wapniarce, Chmielnickim i innych miejscach. – napisał Krawcow na Twitterze.

Jak pisze Rynek Kolejowy, najpewniej połączenie będą obsługiwać pojazdy Hyundai Rotem, które kursują już na cieszącej się dużym powodzeniem trasie Przemyśl – Kijów.

Pierwszy pociąg między Odessą a Przemyślem ruszy 10. grudnia, kiedy wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów na Ukrainie. Jego wyjazd już zaplanowano na godzinę 18:26 czasu kijowskiego. Pierwszy pociąg z Przemyśla wyjedzie następnego dnia. Jego przyjazd do Odessy zaplanowano na godzinę 11:15. Szczegółowy rozkład jazdy na terenie Polski jest dopiero uzgadniany.

Możliwość bezpośredniego podróżowania koleją z Polski nad Morze Czarne wraca po kilkunastu latach – pisze Rynek Kolejowy.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

CZYTAJ TAKŻE: Władze Kolei Ukraińskich zadowolone z pociągu Przemyśl – Kijów

Kresy.pl / Rynek Kolejowy

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz