Gazociąg Nord Stream 2 zacznie działać w połowie przyszłego roku – poinformował w czwartek dziennikarzy wicepremier Rosji Dmitrij Kozak.

Jak podaje agencja TASS, Dmitrij Kozak na prośbę dziennikarzy określił, kiedy druga nitka gazociągu łączącego Rosję z zachodnią Europą zacznie działać. „W połowie przyszłego roku” – odpowiedział rosyjski wicepremier nie precyzując, o jaki miesiąc chodzi.

TASS pisze, że wcześniej minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak mówił, że dostawy gazu poprzez Nord Stream 2 mogą rozpocząć się w najbliższych miesiącach, możliwe że do końca 2019 roku. Była to projektowana data oddania gazociągu do użytku. Z podobnym optymizmem wypowiadał się szef Gazpromu Aleksiej Miller, według którego położenie rur w duńskiej strefie ekonomicznej miałoby zająć 5 tygodni.

Pod koniec października podawano, ze Nord Stream 2 jest ukończony w 83 procentach, położono 2042 km gazociągu.

Budowę Nord Stream 2 wstrzymywał brak zgody Danii na przeprowadzenie gazociągu przez jej wyłączną strefę ekonomiczną na Bałtyku. Jak pisaliśmy, Dania zgodziła się na to pod koniec października br. Dania była ostatnim państwem, którego zgoda była konieczna do położenia Nord Stream 2 na dnie Bałtyku. W czerwcu br. Gazprom – właściciel Nord Stream 2 – zagroził Duńczykom, że będą musieli pokryć koszty „możliwych opóźnień”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: UOKiK nałożył rekordową karę na uczestnika konsorcjum finansującego Nord Stream 2

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz