Wszyscy terroryści zaangażowani w niedawny krwawy zamach terrorystyczny w mieście Kerman w południowo-wschodnim Iranie zostali już aresztowani, powiedział prokurator tego miasta Mehdi Bachszi.

Bachszi ujawnił tę informację w sobotnim wywiadzie telewizyjnym, trzy dni po ataku terrorystycznym, który kosztował życie kilkudziesięciu ludzi. „32 osoby zostały aresztowane w związku ze sprawą przestępstwa [terrorystycznego] w Kermannie i przechodzą wstępne przesłuchania” – cytuje jego wypowiedź PressTV.

Bachszi dodał, że „w całej prowincji Kerman odkryto 16 bomb”, których siła wybuchowa była większa niż kamizelki samobójcze użyte podczas środowego ataku.

Do przeprowadzenia terrorystycznych zamachów bombowych, przyznały się struktury tak zwanego „Państwa Islamskiego”.

Bachszi odrzucił wczesne pogłoski, jakoby materiały wybuchowe użyte podczas ataku umieszczono w koszach na śmieci i zdalnie zdetonowano, twierdząc, że oba wybuchy bomb przeprowadzili zamachowcy-samobójcy, z których jeden pochodził z Tadżykistanu.

Podkreślając, że terroryści nie byli w stanie podłożyć żadnych materiałów wybuchowych na cmentarzu, na którym pochowani są męczennicy, prokurator powiedział: „W ciągu ostatnich miesięcy w całej prowincji Kerman aresztowano aż 23 terrorystów Daesz [Państwa Islamskiego] gotowych do przeprowadzenia ataków samobójczych”.

Prokurator zauważył, że prowincja musiała stawić czoła dużej liczbie zagrożeń podczas tegorocznej rocznicy męczeństwa generała Sulejmaniego w związku z doniesieniami o potencjalnych atakach terrorystycznych ze strony „Państwa Islamskiego”, ale też tak zwanych Mudżahedinów Ludowych.

Do środowego zamachu doszło w pobliżu miejsca pochówku gen. Kasima Sulejmaniego, zabitego przez Amerykanów generał sił specjalnych Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, koordynującego politykę zagraniczną Iranu w regionie.

W wyniku dwóch następujących krótko po sobie wybuchów zginęło 89 osób, w tym 76 Irańczyków i 13 Afgańczyków, a 286 innych zostało rannych, niektórzy z nich są w stanie krytycznym.

presstv.ir/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply