W saudyjskiej państwowej gazecie Arab News opublikowano w czwartek artykuł wzywający USA do uderzenia na Iran.

Artykuł w Arab News został określony jako stanowisko całej redakcji. Według arabskiej gazety powodem ataku na Iran mają być ostatnie akty sabotażu, przypisane przez Saudyjczyków Iranowi lub jego sprzymierzeńcom.

Saudyjska gazeta napisała, że „Rijad stale ostrzegał światowych liderów przed niebezpieczeństwem, jakie stanowi Iran nie tylko dla Arabii Saudyjskiej i regionu, ale także dla całego świata”. Arab News przypomniało, że saudyjski następca tronu książę Mohammed bin Salman nazwał przywódcę Iranu ajatollaha Chamenei „nowym Hitlerem Bliskiego Wschodu” i stwierdziło, że podobnie jak to było w przypadku Hitlera, nie da się „ugłaskać” Iranu.

„Kolejnym logicznym krokiem – w opinii tej gazety – powinny być chirurgiczne uderzenia. Stany Zjednoczone ustanowiły precedens i miało to wymowny efekt: Trump uderza w Syrię, gdy reżim Assada użył gazu sarin przeciwko własnemu narodowi”. – napisało Arab News.

PRZECZYTAJ: Kłamstwa torujące drogę do bombardowania Syrii

Zdaniem saudyjskiej gazety sankcje wobec Iranu nie odnoszą spodziewanego skutku, ponieważ „za bardzo przywykł do swoich zbrodni”.

„Nasz punkt widzenia jest taki, że muszą zostać mocno uderzeni. Trzeba im pokazać, że okoliczności są teraz inne. Wzywamy do zdecydowanej, karnej reakcji na to, co się stało, aby Iran wiedział, że każdy ruch będzie miał konsekwencje. Nadszedł czas, aby Iran nie tylko ograniczył swoje ambicje związane z bronią nuklearną – ponownie w interesie świata – ale także, aby świat zapewnił, że nie będą mieli środków na wsparcie swoich sieci terroru w całym regionie.” – uważa saudyjska gazeta.

Publicysta Forbesa Zak Doffman, który odnotował wezwania Arab News, wyraził opinię, że jeśli dojdzie do ataków na Iran, jego odpowiedź będzie wyraźnie inna, niż w przypadku Syrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: „Czy USA idą na wojnę z Iranem?” – Trump odpowiada [+VIDEO]

Kresy.pl / Arab News / Forbes
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz