Ministerstwo obrony Izraela ma zamiar zlicytować dwie prefabrykowane sale lekcyjne podarowane Palestyńczykom przez Unię Europejską. Sale zostały zdemontowane jesienią ubiegłego roku i skonfiskowane przez izraelskie władze. – podał w piątek Guardian.

Sale lekcyjne podarowane przez UE i państwa członkowskie UE służyły 49 palestyńskim uczniom od pierwszej do szóstej klasy w miejscowości Ibziq w północnej części Zachodniego Brzegu. W październiku 2018 roku zostały one rozebrane przez izraelską cywilną administrację okupacyjną. Spotkało się to z protestem misji UE w Jerozolimie i Ramallah, która wezwała Izrael do niezwłocznego odbudowania szkoły w tym samym miejscu.

Placówka nie tylko nie została odbudowana, ale izraelskie ministerstwo obrony postanowiło wystawić na aukcję skonfiskowane prefabrykaty. Jak podał Guardian, ogłoszenie o aukcji ukazało się w izraelskiej gazecie Maariv. Licytacja ma odbyć się w tym tygodniu w biurach cywilnej izraelskiej administracji Zachodniego Brzegu. Według brytyjskiej gazety, która dotarła do listy przedmiotów wystawionych na aukcję, ujawnione dane i opisy tych przedmiotów odpowiadają prefabrykatom, z których zbudowano szkołę.

Izrael twierdzi, że szkoła została zbudowana bez odpowiedniego zezwolenia. Jednak, jak podaje portal Presstv.com, większość wniosków Palestyńczyków o pozwolenie na budowę składanych w tzw. obszarze C Zachodniego Brzegu, gdzie znajdowała się szkoła, jest przez izraelską administrację odrzucanych. Izrael kontynuuje politykę burzenia palestyńskich domów wybudowanych „bez pozwolenia”, oczyszczając ten teren pod izraelskie osadnictwo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sąd Najwyższy Izraela: Można burzyć palestyńskie domy

Kresy.pl / Guardian / Press TV
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz