Minister przemysłu Korei Południowej Lee Chang-yang jeszcze przybył do Czech skąd uda się do Polski.

Południowokoreański minister rozpoczyna we wtorek wizytę w Czechach, gdzie spędzi dwa dni. Następnie uda się do naszego państwa, gdzie także będzie przebywał dwa dni. Celem jego delegacji będą rozmowy na temat udziału koreańskich technologii w budowie elektrowni atomowych w dwóch środkowoeuropejskich państwach, jak podała agencja informacyjna Yonhap.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Podczas wizyty minister planuje spotkać się ze swoimi odpowiednikami i wyższymi urzędnikami, aby omówić szczegółowe sposoby współpracy, podało koreańśkie ministerstwo.

Jak twierdzi koreańska agencja, wizyta ma znaczenie także dla samego Seulu sugerując, że sektor nuklearny w Republice Korei wymaga „ożywienia” i taki cel stawia sobie nowy prezydent tego państwa Yoon Suk-yeol. Według Yonhap za poprzedniego prezydenta władze Korei skłonne były raczej do wycofywania się z technologii atomowych.

Podczas wizyty minister Lee Chang-yang planuje spotkać się ze swoimi odpowiednikami i wyższymi urzędnikami odwiedzanych państw, aby promować „wyjątkowe zdolności Seulu w budownictwie, a także produkcji sprzętu i części sektora energetyki jądrowej”.

W agendzie rozmów znajdą się również takie kwestie, jak samochody elektryczne, wodór jako paliwo, akumulatory i zaawansowane dziedziny przemysłu obronnego. Przypomnijmy, że rząd Mateusza Morawieckiego gotowy jest negocjować zakup koreańskich czołgów i bojowych wozów piechoty.

en.yna.co.kr/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz