„Na program trzeba będzie przeznaczyć dodatkowo kilkaset milionów”.

O programie 500+ nie mówimy, że jest obciążeniem dla budżetu, ale jest ważną inwestycją, o dużej stopie zwrotu. W 2017 koszt będzie nawet wyższy niż zawarto to w Ocenie Skutków Regulacji. Wtedy mówiliśmy że ten program to ponad 22 mld złotych. Jednak na ten program trzeba będzie przeznaczyć dodatkowo kilkaset milionów, bo okazało się że liczba uprawnionych rodzin i dzieci będzie trochę większa, niż nasze szacunki– mówiła dziś minister Elżbieta Rafalska na antenie jednej ze stacji telewizyjnych.

Ministerstwo minimalnie pomyliło się w swoich szacunkach.

Tych „pierwszych dzieci”, które korzysta z naszego program, a więc tych, które muszą spełnić kryterium dochodowe poniżej 800 zł w programie otrzymuje świadczenie 1 mln 470 tysięcy. My prognozowaliśmy, że to będzie 1 mln 300-320 tysięcy. Tych dzieci jest więcej niż naszych prognozach wstępnych. Zakładaliśmy, że będzie to dotyczyć 30% „pierwszych dzieci”, a mamy dotyczy 32%. Ten element socjalny tego programu jest nieźle realizowany– stwierdziła Rafalska.

300polityka.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz