Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne – te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić – dla swojego dobra – oświadczył w niedzielę na antenie „Polsat News” poseł KO Tomasz Lenz. Wyraził opinię, że do momentu zaszczepienia się, świadczenie mogłoby zostać wstrzymane.

Poseł został zapytany, czy świadczenie 500 plus powinno być odbierane osobom niezaszczepionym. „Wstrzymane do momentu zaszczepienia się” – odpowiedział Tomasz Lenz, cytowany przez portal „Polsat News”. Wyraził opinię, że byłoby to skuteczne rozwiązanie.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Powiedział, że scenariusz obowiązkowych szczepień powinien być rozważny. „Poza marchewką, czyli loterią i nagrodami, powinien być także kij” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Przypomnijmy, że w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oświadczył, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia przywilejów dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Podkreślił, że w Polsce rośnie liczba zakażeń wariantem Delta.

Prezydent Francji zapowiedział, że od sierpnia obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego dotyczącego szczepienia bądź odporności na Covid-19 będzie wymagany od osób, które będą chciały korzystać z kawiarni, restauracji, centrów handlowych oraz osób planujących przejazd pociągiem lub długą podróż, a także odwiedzanie placówek medycznych. Z kolei w Grecji jedynie osoby z zaświadczeniami o zaszczepieniu będą mogły korzystać z restauracji, barów i kawiarni.

Zobacz także: DGP: Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19, Polska już negocjuje dostawy

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że Węgry wprowadzają z kolei od sierpnia obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia. Będą także oferować możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciw Covid-19.

Zobacz także: Epidemiolodzy ostrzegają: szczepionki stosowane przeciwko koronawirusowi w ciągu roku mogą stać się nieskuteczne

polsatnews.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz